Back To Top
Konyaaltı Belediyesi'nden hayvancılığa destek

Konyaaltı Belediyesi'nden hayvancılığa destek

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 18:07
Konyaaltı Belediyesi\'nden hayvancılığa destek
- A +

Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'nin hayvancılıkla uğraşan ailelere destek olmak amacıyla dikkat çeken bir projeye imza attı. Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen proje ile devlet tarafından programlı aşı dağıtılmasına karar verildi. Aşılar, Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile de bu yıl da yenilendi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in girişimleriyle ilk kez geçen yıl Konyaaltı’nda hayvancılıkla uğraşan ailelere aşı desteği sağlandı. Özellikle Konyaaltı’nın kırsal bölgelerinde yoğun ilgi gören ve büyük beğeni toplayan proje 2020 yılında da sürdürülecek. Bu kapsamda Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı ve Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Murat Şirin, 2019 yılında imzalanan protokolü yeniledi.

Protokol kapsamında göçer hayvancılıkla uğraşan ailelerin devlet tarafından programlı aşı ücreti Konyaaltı Belediyesi tarafından karşılanacak. Yenilenin protokol ile Konyaaltı’nda kayıtlı 20 bin küçükbaş ve 2 bin 500 büyükbaş hayvana aşı yapılması planlanıyor.

"HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN AİLELERE HAYIRLI OLSUN"

Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı, 2019 yılında Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in hayata geçirdiği projeye 2020 yılında da devam edeceklerini belirterek, hayvancılıkla uğraşan ailelere hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, projenin bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, "Geçen yıl Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiğimiz projeyle hayvancılıkla uğraşan ailelere yönelik başlattığımız aşı protokolünü yeniledik. Proje kapsamında 20 bin küçükbaş, 2 bin 500 büyükbaş havyanın aşılarının karşılanması planlanıyor.

Her alanda üretim ve üreticiye destekleme projelerimiz var. Aşı projesi bu işle uğraşan ailelerimiz için çok önemlidir. Üreticinin girdi maliyetleri her geçen gün yükseliyor. Bu tarz projelerimizle Konyaaltı’nda hayvancılığı destekleme projelerimiz sürecektir” dedi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN