Back To Top
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Eskişehir'de toplanacak

Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Eskişehir'de toplanacak

Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Eskişehir\'de toplanacak
- A +

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, bu ay toplantısını Eskişehir'de gerçekleştirecek. Özellikle yetenekli gençleri bulup desteklemek maksadıyla başlatılan gezilerin üçüncüsü, 11-12 Kasım'da Eskişehir'de olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (KSPK) toplantısı Eskişehir'de yapılacak.

KSPK'den yapılan açıklamaya göre, kurul her ay mutat toplantılarını farklı bir şehirde gerçekleştirecek.

Türkiye'nin kültür ve sanat birikimini yakından tanımak, kültür ve sanat mirasının sorunları, geleceği ve sürdürülebilirliği gibi hususları tespit etmek, özellikle yetenekli gençleri bulup desteklemek maksadıyla başlatılan gezilerin üçüncüsü, 11-12 Kasım'da Eskişehir'de olacak.

KSPK üyeleri Eskişehir ziyaretlerinde şehrin tarihi ve kültürel mekanlarının yanı sıra Modern Sanatlar Müzesi (OMM),  Cumhuriyet Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Cam Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Eti Arkeoloji Müzesi, Kurşunlu Külliyesi, Devrim Otomobili ve Tülomsaş Müzesinde incelemeler yapacak.

Eskişehir Valiliği ev sahipliğinde Sazova Kültür Sanat Bilim Merkezinde düzenlenmesi planlanan toplantıda,  KSPK Başkan Vekili Prof. Dr. İskender Pala, kurul üyeleri  Fecir Alptekin, Havva Hümeyra Şahin, Hülya Koçyiğit, Prof. Dr. Ümit Meriç ve Mehmed Özçay ile Eskişehir yöneticileri bir araya gelecek.

İSTANBUL/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN