Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Sel baskını uyarısı

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Sel baskını uyarısı

Kurban Bayramı’nın 9 gün olarak uzatılmasının ardından birçok vatandaş tatil planları yapmaya başladı. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'nda hava durumu en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Meteoroloji uzmanları Kurban Bayram'ında başta Marmara Bölgesi ve Karedeniz için şiddetli yağış ve su baskını uyarısında bulundu. İşte Kurban Bayramı'nda gün gün hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 gün olarak uzatılan Kurban Bayramı öncesinde son hava durumu tahmin raporunu paylaştı.

Meteoroloji uzmanları Kurban Bayram'ında başta Marmara Bölgesi ve Karedeniz için şiddetli yağış ve su baskını uyarısında bulundu.

Uzmanlar; İstanbul, Bursa, Eskişehir, Ankara, Kütahya ve Batı Karadeniz'de bayramın birinci günü öğleden sonra şiddetli sağanağın başlayacağını ifade etti. Sel baskınlarına karşı vatandaşları uyaran uzmanlar, yağışların pazar ve pazartesi günü de şiddetli sağanak şeklinde devam edeceğini söyledi.

Kurban Bayramı'nın ikinci günü ise (10 Temmuz Pazar), Marmara, Karadeniz, Ege, Orta ve Doğu Akdeniz'in kıyı kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında gök gürültülü sağanak bekleniyor. Kalan yerlerde ise güneşli ve parçalı bulutlu hava hakim olacak.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

ARİFE GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre bayramın arifesi olan cuma günü Marmara'da parçalı bulutlu ve aralıklı yağışlı bir hava olacak. Doğu Karadeniz ile Erzurum, Ağrı çevrelerinde ise sağanak yağış etkisini gösterecek.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTASI

7 TEMMUZ PERŞEMBE

haritatahmingun1.png

8 TEMMUZ CUMA

haritatahmingun2.png

9 TEMMUZ CUMARTESİ

haritatahmingun3.png

10 TEMMUZ PAZAR

haritatahmingun4-001.png

11 TEMMUZ PAZARTESİharitatahmingun5.png

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN