Back To Top
'Kuş Cenneti'ndeki ördek katliamına 22 bin lira ceza

'Kuş Cenneti'ndeki ördek katliamına 22 bin lira ceza

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 15:58
\'Kuş Cenneti\'ndeki ördek katliamına 22 bin lira ceza
- A +

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki ördek katliamını yapan kaçak avcılara 22 bin 595 TL para cezası kesildi. 3 kaçak avcı, Samsun'daki Kuş Cenneti'nde 57 yeşilbaş ördeği acımasızca öldürmüşlerdi.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde meydana gelen kaçak avcılık olayı faillerine 22 bin 595 TL ceza kesildi.

Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada "06 Aralık 2018 tarihinde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde meydana gelen ve 30 Aralık 2018 tarihinde yerel ve ulusal basında yazılı ve görsel olarak yer alan kaçak ördek avcılığına ilişkin ‘Kuş Cenneti’nde ördek katliamı’ başlıklı haberlerin yayınlanmasına müteakip, Samsun İl Jandarma Komutanlığınca olay faillerinin yakalanması maksadıyla yapılan teknik ve istihbarı çalışmalar neticesinde olayın Cernek gölü/Karaboğaz mevkisi, Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda meydana geldiği tespit edilmiştir. Samsun İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar ve elde edilen bulgular sonucunda olay failleri M.A. ve H.T. isimli şahıslar hakkında ‘4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet’ suçundan Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince toplam 22 bin 595 TL cezai müeyyide uygulanmıştır" denildi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN