Back To Top
KYK burs sonuçları açıklandı mı? 2019 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için geri sayım başladı

KYK burs sonuçları açıklandı mı? 2019 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için geri sayım başladı

KYK burs sonuçları açıklandı mı? 2019 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için geri sayım başladı
- A +

KYK kredi ve burs başvurularının sona ermesinin ardından öğrenciler merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki 2019 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detaylar karar.com’da…

KYK tarafından 15 Ekim Salı günü başlayan burs ve kredi başvuruları sona erdi. Bu yıl sınava girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam edenler KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. İşte gelişmeler...

BURS VE KREDİ MİKTARI NE KADAR?

2019-202 öğretim yılında lisans öğrencileri için aylık 500 lira, yüksek lisans öğrencileri için aylık 1000 lira, doktora öğrencileri için ise aylık 1500 lira verilecek.

19-10/23/kykkk.jpg

ÖNCELİKLİ OLARAK BURS VERİLEN ÖĞRENCİLER

Şehit, gazi çocukları, anne ve babası vefat edenler, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgelendirenler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular KYK bursundan öncelikli olarak faydalandı. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

KYK BURS ÜCRETİ ARTACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada KYK burs ücretinin artacağını duyurdu: 

"Kredi veya burs olarak olarak lisans öğrencilerimize aylık biliyorsunuz 500 lira ödüyoruz. Şimdi yeni bir zam daha gelecek. Yüksek lisans öğrencilerimize bin lira, doktora öğrencilerimize bin 500 lira veriyoruz. Bu imkandan faydalanan öğrenci sayısı 1 milyon 613 bindir."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN