Back To Top
KYK ek kontenjan yurt başvuruları ne zaman bitecek? KYK yurt başvuruları tamamlanıyor

KYK ek kontenjan yurt başvuruları ne zaman bitecek? KYK yurt başvuruları tamamlanıyor

KYK ek kontenjan yurt başvuruları ne zaman bitecek? KYK yurt başvuruları tamamlanıyor
- A +

Üniversiteye, özel yetenek sınavı, ek kontenjan ile yerleşen, yatay ya da dikey geçiş yapanlar için KYK yurt başvuruları geçen günlerde başlamıştı. Kayıt tarihlerinde ek kontenjan yurt başvurularının ne zaman başlayıp ne zaman biteceği merak konusu. İşte bu yöndeki bazı bilgiler…

2019 KYK yurt başvuruları, yatay ve dikey geçiş yapan, özel yetenek sınavı ile yerleşen, yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 24 Eylül’de başlamıştı. KYK ek yurt yerleştirme başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden alınıyor. İşte detaylar…

KYK EK KONTENJAN YURT BAŞVURU TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) sonuç açıklama ve Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) kesin kayıt tarihlerine göre belirlenen başvurular bu sene 24-30 Eylül tarihlerinde alınacak. Başvurular 30 Eylül saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden yapılıyor.

Öğrenim bilgilerinin YÖK bilgi siteminden alınması nedeniyle öğrencilerin e-Devlet’te bulunan öğrenim bilgilerinin doğru ve tam olması gerekiyor. Okul/bölüm bilgilerinde hata bulunan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirmeleri isteniyor.

19-09/30/kyk.jpg

Başvuru esnasında karşılaşılabilecek problemlerle alakalı KYK’nin Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 veya resmî Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, 7/24 saat hizmet veriyor.

Yurt için başvuran öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından 12 farklı kamu kurum ve kuruluşu nezdinde araştırılacak olup başvuru sonuçları ilerleyen günlerde kurumsal internet adresinden (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) ve kurumsal sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN