Back To Top
LGS 3. nakil sonuçları açıklandı mı? 2019 LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı

LGS 3. nakil sonuçları açıklandı mı? 2019 LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı

 - Son Güncelleme: 06.09.2019 Cuma 10:25
LGS 3. nakil sonuçları açıklandı mı? 2019 LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı
- A +

LGS 3. nakil sonuçları MEB'in duyurusuna göre bugün açıklanacak. 2019 LGS nakil sonuçları sorgulama ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz. Birinci ve ikinci nakil döneminde herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler 3. nakil dönemi sonuçlarını bekliyor. İşte detaylar...

LGS birinci yerleştirme sonunda öğrencilerin yüzde 95'i istedikleri liselere yerleşmişti. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının ardından bu rakam yüzde 99'a yükseldi. 

Gelişmelerin ardından LGS kapsamında iki nakil döneminde de bir okula yerleşemeyen öğrenciler için yerleştirme süreci yeniden başladı.

LGS 3. nakil boş kontenjan başvuruları 19 Ağustos'ta başlamıştı ve 23 Ağustos'ta sona ermişti. LGS 3. nakil sonuçları ise heyecanla bekleniyor.

LGS 3. NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

LGS 3. nakil sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. MEB tarafından daha önce açıklanan tarihe öre, LGS 3. nakil sonuçları 6 Eylül 2019 Cuma günü (bugün) açıklanacak. Sonuçlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

LGS NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

a) Yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi doğrultusunda 2 (iki) dönem hâlinde alınacak ve yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 05 Ağustos 2019 ve 10 Ağustos 2019 tarihlerinde ilan edilecektir.

b) Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

c) Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları -açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere- sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

ç) Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

d) İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ve ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, engel durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ilgili mevzuat çerçevesinde her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile yerleştirilecektir.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN