Back To Top
LGS nakil sonuç sorgulama! Nakil sonuçları açıklandı mı? Lise boş kontenjanlar 2019

LGS nakil sonuç sorgulama! Nakil sonuçları açıklandı mı? Lise boş kontenjanlar 2019

 - Son Güncelleme: 05.08.2019 Pazartesi 09:30
LGS nakil sonuç sorgulama! Nakil sonuçları açıklandı mı? Lise boş kontenjanlar 2019
- A +

MEB, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar meb.gov.tr'den öğrenilebilir. İl il boş kontenjan listesi ve yerleştirme dönemi ile ilgili merak edilen soruların yanıtları haberimizde.

LGS nakil sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Birinci yerleştirme başvurularının ardından sonuçlar heyecanla bekleniyor.

 LGS sonuçlarının ardından herhangi bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler 2 dönemde yapılacak nakil yerleştirme sürecine girdi. 

BİRİNCİ NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları bugün (5 Ağustos 2019) açıklandı.

LGS SINAV SONUÇLARI İÇİN www.meb.gov.tr ADRESİNİ ZİYARET EDİNİZ.

İKİNCİ NAKİLLER NE ZAMAN?

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Sonuçlar ise 10 Ağustos'ta açıklanacak ve böylelikle merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

 

NAKİL KOMİSYONLARINCA YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, https://e­-okul.meb.gov.tr adresinden ya da herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapılacak ve ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN