Back To Top
LGS Nisan soru örnekleri | MEB 2019 LGS örnek soruları 7. kitapçığı tıkla indir

LGS Nisan soru örnekleri | MEB 2019 LGS örnek soruları 7. kitapçığı tıkla indir

LGS Nisan soru örnekleri | MEB 2019 LGS örnek soruları 7. kitapçığı tıkla indir
- A +

LGS Nisan soru örnekleri ile ilgili detaylar haberimizde. MEB tarafından yayımlanan 2019 LGS örnek soruları 7. kitapçığını haberimizdeki linki tıklayarak indire bilirsiniz. İşte Nisan ayında MEB tarafından erişime açılması beklenen LGS örnek soruları ile ilgili ayrıntılar ve LGS sayısal ve sözel örnek sorular ve cevapları... ,

LGS Nisan soru örnekleri ve MEB 2019 LGS örnek soruları 7. kitapçığına dair detaylar haberimizde.  Nisan LGS soru örnekleri MEB tarafından açıklanması bekleniyor. Mart ayının örnek soruları  21 Mart perşembe sabah saatlerinde yayımlanmıştı. Nisan ayı örnek sorularının da bu tarihe yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.  2019 LGS örnek soruları ve 7. kitapçık ile ilgili tüm gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz. Soru örneklerini görmek isteyen ğrenciler için LGS Nisan ayı örnek sorularına erişim sağlama linki de yazımızda. İşte Nisan LGS soru örnekleri ve MEB 2019 LGS sayısal ve sözel örnek sorular ve cevapları...

19-04/16/2019-lgs-nisan-soru-ornekleri.jpg

MEB, Nisan ayı örnek soruları öğrencilerin erişimine sunması bekleniyor. Yeni yayımlanacak olan örnek soru kitapçığında sayısal testte 20, sözel testte 25 soru olmak üzere toplam 45 soru yer alması bekleniyor.

Nisan ayı sayısal örnek soruları için tıklayın 

Nisan ayı sözel örnek soruları için tıklayın

Nisan ayı örnek soruları yayınlanır yayınlanmaz haberimizde olacak.  Yukarıdaki linklere tıklayarak Nisan soru ve cevaplarını görebilirsiniz. 

Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr/ internet adresinden erişilebiliyor.

Mart Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Mart Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

 

LGS Şubat ayı sayısal bölümü soruları için tıklayınız

LGS Şubat ayı sözel bölümü soruları için tıklayınız

LGS Ocak ayı sayısal bölümü soruları için tıklayınız

LGS Ocak ayı sözel bölümü soruları için tıklayınız

LGS Aralık ayı sayısal bölümü soruları için tıklayınız

LGS Aralık ayı sözel bölümü soruları için tıklayınız

LGS Kasım ayı sayısal bölümü soruları için tıklayınız

LGS Kasım ayı sözel bölümü soruları için tıklayınız

LGS Ekim ayı sayısal bölümü soruları için tıklayınız

LGS Ekim ayı sözel bölümü soruları için tıklayınız

19-04/16/lgs-nisan-soru-ornekleri.jpg

 

LGS SORULARI NASIL OLACAK?

Öğrencilere sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecektir.

İlk olarak sözel bölüm 50 soru ve 75 dakika, ikinci olarak sayısal bölüm 40 soru 60 dakika olmak üzere uygulanacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00’da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. 

SINAVA GİRMEYENLER NE YAPACAK? 

Liseye Giriş Sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı bir televizyon programında Liseye Giriş Sınavı'na dair önemli bir açıklama yaptı. Yusuf Tekin, "Öğrencilerin evlerine yakın 9 lise sunulacak. Anadolu liselerimiz, mesleki ve teknik Anadolu liselerimiz, Anadolu imam hatip liselerimiz var. Öğrenci bunlar arasından 5 tercih yapacak" dedi.

 

LGS'DE SORU SAYISI NE OLACAK?

90 soru soracağız demiştik, sayısal ve sözel olacak. Fen ve Türkçe’nin ağırlığı biraz fazla. Din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil diğerlerinden biraz daha az. Gerek telefonla, gerek mesajla, gerekse gördüğünde herkes kendi mahallesinde bulunan bir okulun da bu kapsama girmesini istiyor. Ancak oradaki esas aldığımız husus, yüzde 10’u geçmemesi. Çünkü istiyoruz ki, bu sınav kaygısı, heyecanının mümkün olduğunca en az sayıda öğrencilere verilmesini istiyoruz. Yarış atı gibi öğrencileri bir sınavdan diğerine koşturuyoruz diyenler şimdi şu okul niye bu kapsama girmedi diyerek okul sayısını artırmak istiyor.

19-04/16/lgs-nisan-soru-ornekleri-2019.jpg

3 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRECEK

Her sorunun 4 seçeneği olacak. Bu seçeneklerden sadece bir tanesi doğru cevap olarak işaretlenecek. Sınavda, her bir öğrencinin her bir ders testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunacak. Bir başka deyişle üç yanlış bir doğruyu götürecek.

İKİ SINAV ARASINDA 45 DAKİKA İHTİYAÇ MOLASI VERİLECEK

İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacak. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler, sürekli kullandıkları araç, gereç ve cihazları kendilerinin getirmesi kaydıyla sınavda kullanabilecekler. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere verilecek ek süre her bölüm için ayrı ayrı uygulanacak.

EN GEÇ SAAT 09:00'DA SINAV YERLERİNDE OLUNACAK

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler, en geç saat 09.00'da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada olacak.

Öğrenciler, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.

Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak.

2 Haziran'da yapılacak merkezi sınavın sonuçları 22 Haziran'da açıklanacak.

Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler, 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alacak. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN