Back To Top
Lise boş kontenjan sorgula 2019! E-okul öğrenci giriş sayfası ve lise boş kontenjan listesi

Lise boş kontenjan sorgula 2019! E-okul öğrenci giriş sayfası ve lise boş kontenjan listesi

Lise boş kontenjan sorgula 2019! E-okul öğrenci giriş sayfası ve lise boş kontenjan listesi
- A +

Lise boş kontenjan sorgula 2019! E-okul öğrenci giriş sayfası ve lise boş kontenjan listesi birinci nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından araştırılıyor. Lise boş kontenjanları MEB'in resmi web sitesinden sorgulanabiliyor. İşte detaylar...

Lise boş kontenjanları, yerel yerleştirme ile öğrenci alan liselerin boş kontenjanları ve merkezi yerleştirme ile öğrenci alan okulların boş kontenjanlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

4 aşamalı LGS nakil süreci sürüyor. İl İl LGS boş kontenjanlar listesi de yerleştirme sonuçlarından sonra belli oldu. 2019 eğitim yılında vatandaşlar MEB tarafından açıklanan 'Hangi liselerde boş kontenjan var?' sorusunun yanıtını merak ediyor.

LİSE BOŞ KONTENJAN SORGULA - 2019

LGS 2. nakil döneminin başlaması ile birlikte öğrenciler gözünü LGS boş kontenjanlar listesine çevirdi İşte il il LGS boş kontenjanları listesi hakkındaki son dakika açıklamalar...

LİSE NAKİL İŞLEMLERİ TARİHLERİ

29 Temmuz - 02 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

05 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının ilanı

05-08 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

10 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı

LGS TERCİH SONUÇLARI SORGULA

LİSE BOŞ KONTENJANLARI

2019 LGS tercih sonuçlarının ardından LGS boş kontenjanların listesi açıklandı. Liseye gidecek öğrenci velilerin gözü merkezi yerleştirme ve yerel yerleştirmede boş kalan lise kontenjanlarında.

Öğrenciler ve veliler için l İl LGS boş kontenjanları listesi çok önemli. Çünkü yerleştirme sonuçlarından memnun kalmayan ve bir liseye yerleştirilemeyen öğrenciler ve veliler nakil işlemlerine başvurarak boş kontenjanı olan okullara geçiş yapmaya hazırlanıyor. 

2019 tarihinde LGS tercihlerini yapan binlerce öğrenci yerleştirme sonuçlarına 5 Ağustos'ta erişebilecek. Bu sene ikinci kez uygulanan Liseye Geçiş Sınavının yerleştirme sonuçlarına göre öğrenciler istedikleri liselere yerleştirilmeye çalışılacak. MEB tarafından açıklanacak 2019 LGS boş kontenjan listesi nakil için başvuracaklar tarafından merakla bekleniyor. MEB'in açıkladığı listede hangi liseler boş kaldı ve illere göre lise boş kontenjan listesi haberimizde...

YEREL YERLEŞTİRME İLE ÖĞRENCİ ALAN LİSELERİN BOŞ KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYIN 

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardaki boş kontenjanları görebilmek için öğrencinin TC numarası ve okul numarası gerekmektedir. 

2019 LİSE BOŞ KONTENJAN LİSTESİ AÇIKLANDI

Lise boş kontenjan listesi açıklandı. Her nakil dönemi lise boş kontenjanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanıyor. Yerleştirme sonuçlarından sonra LGS boş kontenjanlar ve taban puanları da belli oldu. Şimdi hem merkezi yerleştirme hem de yerel yerleştirme ile boş kalan lise boş kontenjanlarını öğrenci velileri takip ediyor.

Öğrencilerde nakil tercihinde 3 lise sınırı kaldırıldı ve öğrenciler 5 lise tercihi yapılabiliyor. Ayrıca yerleştirme önceliklerinde de düzenleme yapılmış ve okulda bulunuşluk yılı çıkarılmış. Yani ilk öncelik kayıt alanından ve okulunun kayıt alanından tercih yapan öğrenciye ardından da ortaokul başarı puanına verilmiş.

MEB duyurusunun ardından aşağıdaki linke tıklayarak merkezi yerleştirme ile öğrenci alan okulların boş kontenjanları listesini sorgulayabilirsiniz. 

LİSE BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN 

 

2019 YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN