Back To Top
MEB görevde yükselme sınav sonuçları açıklandı | İşte sonuç sorgulama ekranı

MEB görevde yükselme sınav sonuçları açıklandı | İşte sonuç sorgulama ekranı

MEB görevde yükselme sınav sonuçları açıklandı | İşte sonuç sorgulama ekranı
- A +

MEB görevde yükselme sınav sonuçları 2019 ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde. Yazımızdaki linke tıklayarak MEB görevde yükselme sınav sonuçları tıkla öğren yapabilirsiniz. MEB görevde yükselme sınavı bir ay önce gerçekleşti. Sınav sonuçları ise 10 Ocak'ta MEB tarafından açıklandı. İşte MEB görevde yükselme sınav sonuçları öğrenme sayfası ve merak edilen ayrıntılar....

Haberimizde "MEB görevde yükselme sınav sonuçları 2019" ile ilgili merak edilen detayları bulabilirsiniz. MEB görevde yükselme sınav sonuçları tıkla öğrenin. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkez ve taşraya atanmak üzere toplam 5 bin 304 kişinin görevde yükselme sınavı, 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilmişti. 10 Ocak 2019 perşembe günü de sonuçlar açıklandı. MEB, sınav sonuçları ile ilgili araştırılan tüm detayları haberimizde derledik. İşte MEB görevde yükselme sınav sonuçları 2019 ile ilgili merak edilen detaylar...

Görevde yükselme sınav sonuçları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yapılan duyuru ile açıklandı. Sonuçlarla birlikte toplamda 5 bin 304 kişinin görevde yükselme hakkına sahip oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nda 9 Aralık tarihinde uygulanan sınavın ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. 

GÖREVDE YÜKSELME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

19-01/11/meb-gorevde-yukselme-sinav-sonuclari-2019.jpg

MEB SINAV SONUÇLARINI NASIL DEĞERLENDİRECEK?

Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanır.

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Tam puan virgülden sonra ondalık dilim ne olursa olsun bir üst puana tamamlanmaz.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Yürütme Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 69 uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların
puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde başarı sıralaması, Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN