Back To Top
MEB, sınav sorusundaki skandal ifadeler sonrası harekete geçti

MEB, sınav sorusundaki skandal ifadeler sonrası harekete geçti

 - Son Güncelleme: 10.01.2020 Cuma 21:20
MEB, sınav sorusundaki skandal ifadeler sonrası harekete geçti
- A +

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi sınavında sorduğu soruyla tepki çeken öğretmen hakkında soruşturma başlattı. MEB'den yapılan açıklamada, "Öğretmen hakkında, Maarif Müfettişi görevlendirilerek inceleme/soruşturma başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı.

Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeninin sınav sorusunda kullandığı "Kendini, ailesini, toplumu aşağılayan ama batı hayranlığı tavan yapmış 12. sınıf eşit ağırlıkta okuyan 'Melahat kızımız'..." ifadesine MEB tepkisiz kalmadı. Sosyal medyada da büyük tepki çeken öğretmenle ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

MEB'in sosyal medyadan paylaştığı açıklama şöyle:

"Sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine kamuoyu gündemine yansıyan, Adana Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ndeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ortak sınav sorusunu hazırlayan Öğretmen hakkında, Maarif Müfettişi görevlendirilerek inceleme/soruşturma başlatılmıştır."

20-01/10/3dex3.jpg

Tepki çeken soru şöyle:

“Okullarda öğretilen her şey hayatın bir yerinde mutlaka insanın karşısına çıkıyor, bu ne işime yarayacak, şu ne işime yarayacak diyen tipler de hayatla ilgili en ufak bir problemde çözümü düşünecek esneklikte beyin yapıları olmadığından apışıp kalıyorlar, okul eğitim elbette her şey değildir ama çok şeydir. Özellikle sosyal bilimler alanında öğrenilenler zamanla yaşamın bizzat içinde ortaya çıkıp hayat kurtarmaktadır” Kendini, ailesini, toplumu aşağılayan ama batı hayranlığı tavan yapmış 12. sınıf eşit ağırlıkta okuyan “Melahat kızımız” hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım” diye bir cümle kurabiliyor. Bu paragrafa göre Melahat nasıl bir kişilik yapısındadır?” 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN