Back To Top
MEBBİS işlemler | MEBBİS nedir? MEBBİS giriş ekranı https://mebbis.meb.gov.tr

MEBBİS işlemler | MEBBİS nedir? MEBBİS giriş ekranı https://mebbis.meb.gov.tr

MEBBİS işlemler | MEBBİS nedir? MEBBİS giriş ekranı https://mebbis.meb.gov.tr
- A +

MEB eğitim işlemlerini hem daha hızlı sürede gerçekleştirmek hem de kolaylaştırmak adına oluşturduğu MEBBİS sistemi ile https://mebbis.meb.gov.tr adresinden pek çok hizmeti sağlıyor. Peki MEBBİS nedir? İşte gelişmeler...

MEB’in personel işlemlerinden E-yatırım işlemlerine, e-okul’dan halk eğitime, e-burs’tan e-yurt işlemlerine kadar birçok işlemi tek tık olarak gerçekleştirilmesini sağladığı MEBBİS sistemi, kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. İşte MEBBİS giriş ekranı ve diğer detaylara dair aradıklarınız...

MEBBİS NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan elektronik hizmetlerin bütününe Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) deniliyor. MEBBİS tarafından birçok hizmet, kullanıcılara sunuluyor. MEB’in bir projesi olan Bu sistem, zamandır geliştirilen ve 2007 Ocak ayında kullanıcıların hizmetine sunulan web sitesi yazılımıdır. E-devlet uygulamasının içeriğinde hizmet veren e-okul uygulaması olan bu sistem okul yönetim bilgi sistemlerindendir.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI

MEBBİS giriş ekranına ‘https://mebbis.meb.gov.tr/default.aspx’ internet adresi üzerinden giriş yapılıyor. Sisteme kullanıcı adı, şifre ve doğrulama kodunu direk giriş yapabilirsiniz.

19-08/23/mebbiss.jpg

MEBBİS ÜZERİNDEN HANGİ İŞLEMLER GERÇEKLEŞTİRİLİR?

MEBBİS sistemi üzerinden ‘Personel İşlemleri, E-Yatırım İşlemleri, E-Okul, Halk Eğitim İşlemleri, Açık Öğretim Kurumları İşlemleri, E-Taşınır, E-Yurt İşlemleri, E-Akademi İşlemleri, Evrak İşlemleri ve E-Burs İşlemleri gerçekleştiriliyor.

MEBBİS MODÜLLERİ NELERDİR?

MEİS Modülü, Sosyal Tesisler Modülü, Denetim Planlama Modülü, Devlet Kurumları Modülü, Kurum Standartları Modülü ve Kitap Seçim Modülü, MEBBİS modüllerindendir.

MEBBİS ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Sisteme girerken şifrelerini unutan veya mevcut şifresi ile giriş yapamayan kullanıcılar MEBBİS’in İnternet sitesine girerek burada yer alan ‘şifremi unuttum’ yazan yere tıkladıktan sonra, istenilen bilgileri doldurup, yeni şifre edinebilir.

MEBBİS İÇİN TIKLAYIN

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN