Back To Top
Menteşe Belediyesi’nden Öğrencilere Sıcacık Çorba

Menteşe Belediyesi’nden Öğrencilere Sıcacık Çorba

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 18:22
Menteşe Belediyesi’nden Öğrencilere Sıcacık Çorba
- A +

Muğla'da Menteşe Belediyesi tarafından her sabah öğrencilere ücretsiz olarak sunulan bir bardak sıcak çorba ikramı öğrencilerin yoğun ilgisini görüyor. Belediye personeli tarafından Aşevinde özenle hazırlanan çorbalar, her sabah 500 öğrenciye ulaştırılıyor.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş “Biz bu uygulamamızı belediyemiz kurulduğu günden bu yana devam ettiriyoruz. Aşevimizde hazırlanan çorbalarımızı ikram araçlarımızla Muğla Meslek Yüksekokulumuza ulaştırıyor, oradan da öğrencilere servis ediyoruz. Her gün farklı çorbalar ikram ettiğimiz uygulamamızdan öğrencilerimiz de çok memnun.

Belediyeye gelip teşekkür eden öğrenci kardeşlerimiz var. Çünkü biz onlara öğrenci değil birer hemşehrimiz, kardeşimiz gözüyle bakıyoruz. Onlar anne babalarının bizlere emaneti. Bizler için sıcak bir çorba, sıcak bir gülümse demek. Eğitimlerini sağlıklı bir şekilde, güvenli bir kentte yapmaları bizler için çok önemli. Çünkü biz belediye olarak sadece yol yapan, alt yapı hizmeti veren bir kurum değil, aynı zamanda sosyal projeler ile insana dokunan hizmetler üreten bir kurumuz” dedi.

20-01/13/mentese-belediyesi-corba2.jpg
NEZİH VE LEZZETLİ

Aşevinden ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerinin hafta içi her gün uygun fiyata 4 çeşit öğle yemeğinden faydalanabildiğini kaydeden Gümüş, “Aşevimizden ayrıca Zihinsel Engelliler Okulunda eğitim gören 200 öğrenci ile diğer okullarımızda okuyan özel öğrencilerimize ücretsiz öğle yemeği ikramında bulunuyoruz.

Belediyemize ait Ataparkımız ve Kültürevlerimizde öğrencilerin yoğun ilgisini görüyor. Öğrenci kardeşlerimiz belediyemize ait kültürevleri ve Ataparkımızda uygun fiyata kahvaltılarını yapabiliyor ve diğer imkanlardan da yararlanabiliyorlar. Gerek aşevimizde gerekse kültürevlerimizde hazırlanan nezih ve lezzetli yemeklerimiz, kahvaltılarımız herkesin beğenisini topluyor.” dedi.

20-01/13/mentese-belediyesi-corba1.jpg
HER GÜN FARKLI ÇORBA

Aşevi personeli tarafından sabahın erken saatlerinde özenle hazırlanan çorbalar yine aşevi personeli tarafından belediyenin ikram aracıyla Muğla Meslek Yüksekokuluna ulaştırılıyor. Öğrenciler okulun bahçesinde servis edilen sıcak çorbalarını içtikten sonra derslerine giriyorlar.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN