Back To Top
Merkel'den İstanbul paylaşımı: Allahaısmarladık

Merkel'den İstanbul paylaşımı: Allahaısmarladık

 - Son Güncelleme: 26.01.2020 Pazar 21:17
Merkel\'den İstanbul paylaşımı: Allahaısmarladık
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunan Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'ye veda ederken sosyal medya hesabından "Allahaısmarladık" notuyla paylaşımda bulundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, çalışma ziyareti nedeniyle geldiği Türkiye'den ayrılırken sosyal medya hesabı Instagram'dan "Allahaısmarladık" notuyla paylaşım yaptı.

İşte Merkel'in o paylaşımı:

20-01/26/640xauto-3.jpg

GÜNDEMDEKİ KONULAR ELE ALINDI

İstanbul'da bir dizi temasta bulunan Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1,5 saat süren görüşmesinde ikili ilişkiler, Almanya'nın temmuz ayı itibarıyla başlayacak Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı çerçevesinde, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, katılım süreci, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisi konularının ele alınmıştı.

Görüşmelerde ayrıca Libya ve Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştu.

ÜNİVERSİTENİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

İstanbul Beykoz'daki Türk-Alman Üniversitesi'nin yeni binalarının açılış törenine katılan Merkel'e, açılış töreni sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir de hediye takdim etmişti.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN