Meteoroloji İstanbul için saat verdi: Şiddetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji İstanbul için saat verdi: Şiddetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara, kuzey Ege, Karadeniz başta olmak üzere İç Anadolu, Akdeniz bölgeleri için şiddetli sağanak yağış uyarısında bulunurken İstanbul için saat verdi. İstanbul'da sabah ve öğle saatlerinin yağmurlu geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 29 Haziran Çarşamba güncel hava durumu raporu yayımlandı. Rapora göre Marmara, kuzey Ege, Karadeniz başta olmak üzere İç Anadolu, Akdeniz bölgelerinin gök gürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. İstanbul'da ise sabah ve öğle saatlerinin yağmurlu olacağı belirtildi.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye ve Ardahan çevreleri ile Tekirdağ'ın doğu, Antalya'nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat, Sivas çevreleri, Ankara'nın kuzey kesimleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri altında, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat, Sivas çevreleri, Ankara'nın kuzey kesimleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminde yer y​​​​​​​er kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara'nın güneybatısı ile Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTASI​​​​​​​

1.png2.png​​​​​​​3.png​​​​​​​4.pngharitatahmingun5-001.png​​​​​​​

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN