Meteoroloji tek tek açıkladı! Gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji tek tek açıkladı! Gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından hafta sonu hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre cumartesi günü için İç Ege, Eskişehir, Ankara ve Afyonkarahisar çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağış için uyarı yapıldı. Öte yandan Ankara Valiliği de uyarı yayımladı. İşte illere göre 5 günlük hava durumu tahmini...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteorolojiye göre, İç Ege ile Ankara il merkezi, Eskişehir ve Afyonkarahisar çevrelerinde yarın için gök gürültülü sağanak bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde İç Ege'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Kütahya, Uşak çevreleri ile Manisa'nın doğu kesimlerinde yerel kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Yarın ayrıca öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri, Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimleri, Afyonkarahisar'ın kuzey ve batısında da sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Sağanak nedeniyle meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ankara Valiliği'nden 'gök gürültülü sağanak' uyarısı

Ankara Valiliği'nden yapılan gök gürültülü sağanak uyarısında "Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın (cumartesi) öğle saatlerinden sonra Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kaydedildi.

İstanbul 5 günlük hava durumu

ist-001.jpg

Ankara 5 günlük hava durumu

ank-001.jpg

İzmir 5 günlük hava durumu

izm-001.jpg

Türkiye geneli hava durumu

İstanbul 31°C
Parçalı ve az bulutlu

Ankara 33°C
Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzey çevreleri, akşam saatlerinden sonra, il merkezi dahil olmak üzere, kuzey ve batı kesimleri yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İzmir 35°C
Az bulutlu ve açık

Antalya 31°C
Az bulutlu ve açık

Kastamonu 31°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Trabzon 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Erzurum 33°C
Parçalı ve az bulutlu

Diyarbakır 42°C
Az bulutlu ve açık

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN