Meteorolojiden ani sel ve su baskını uyarısı: Şiddetli yağışlara dikkat!

Meteorolojiden ani sel ve su baskını uyarısı: Şiddetli yağışlara dikkat!

Meteorolojiden yapılan son verilerine göre, İç Anadolu, batı ve orta Karadeniz'in iç kesimleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Özellikle yağışların Çankırı, Ankara, Giresun, Trabzon, Artvin ve Rize çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre Çankırı ve çevresi, Ankara'nın kuzeyi, Giresun, Artvin, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji, şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli bir değişiklik olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTASI

1.png2.png3.png4.png5.png

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN