Back To Top
Mevlana'nın hoşgörüsü tuvallerde

Mevlana'nın hoşgörüsü tuvallerde

 - Son Güncelleme: 09.01.2020 Perşembe 18:28
Mevlana\'nın hoşgörüsü tuvallerde
- A +

Hoşgörü ve barışın sembolü Mevlana'nıın öğretileri tuvalleri süsledi. Bornova Belediyesi ev sahipliğinde hazırlanan 'Vuslat' sergisi, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. Sergide Mevlana'nın sözlerinden esinlenerek yapılmış 30 çalışma bulunuyor.

Hoşgörü ve barışın sembolü şair ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi'in öğretisi İzmir'in Bornova Belediyesi ev sahipiğinde Nakkaşhane Atölyesi tarafından hazırlanan 'Vuslat' isimli sergi, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Tezhip, çini, minyatür ve hat olmak üzere unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları ile ortaya konulan eserlerden oluşan sergide Mevlana’nın sözlerinden esinlenerek yapılmış 30 çalışma bulunuyor. 

20-01/09/bornova-sergi-2.jpg

1.5 yıl süren titiz çalışma sonucu ortaya çıkan serginin açılışında konuşan sanatçılar; Nergiz Dürüsel ve Özlem Tezcan, eserlerini sergileme imkanı veren Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti. Sergide, Nergiz Dürüsel ve Özlem Tezcan’ın yanı sıra Gülnur Çavuş, Özlem Durmuş, Rahime Alemdar, Nükhet Akkaya, Ayşe Kayalı, Kaniye Durgut, Melekper Yılmaz, Aysın Güldük ile Aysel Bozyel’in eserleri yer alıyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN