MHP'li başkan konuştu salon buz kesti! AK Partililer toplantıyı terk etti

Rize Çayeli Belediyesi'nin MHP'li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi'nin bir televizyon yayınındaki iddiaları Çayeli Belediye Meclisi'ni karıştırdı. Çiftçi, 21 Eylül'de Rize'de yerel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak, Çayeli ilçesindeki bazı AK Partililer için 'FETÖ'cü' ifadelerini kullandı. Bir süredir devam eden tartışma belediye meclis toplantısına taşındı. Burada da gerginlik yaşanınca AK Partililer toplantıyı terk etti.

Rize Çayeli Belediyesi'nin MHP'li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi'nin iddiaları Çayeli Belediye Meclisi'ni karıştırdı. Çiftçi, 21 Eylül'de Rize'de yerel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak açıklamalarda bulundu. Çiftçi, bu yayında Çayeli ilçesindeki bazı AK Partililer için 'FETÖ'cü' ifadelerini kullandı.

Çiftçi'nin iddiaları ekim ayı Belediye Meclisi'nde AK Partililer tarafından gündeme getirildi. Toplantıda söz isteyen AK Parti sırası, Çiftçi'nin iddialarına ilişkin şunları söyledi: "Bir televizyon programında sarf ettiğiniz FETÖ'cü, kriptocu, basiretsiz, çapsız gibi sözlerinizi şiddetle kınıyor, sizi Milliyetçi Hareket Partisi'ni temsilen görev yapan bir belediye başkanı olarak Cumhur İttifakı paydaşı olmanız sorumluluğu gereği partimiz ve teşkilatımız mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz."

“SİZ FETÖ'CÜYSENİZ FETÖ'CÜSÜNÜZDÜR”

Çiftçi ise AK Parti sıralarından gelen özür talebine şu yanıtı verdi: "Hiç de özür dilemiyorum. Sözlerimin arkasındayım. Bu konuda da zerre kadar tereddüt içerisinde değilim. Kesin bilgi ve bulgularım var. Dolayısıyla o gün söylediğim sözleri özür dilemediğim gibi aynen iade ediyorum. Sorun yok. Ben orada söyledim, üzerine alan alsın, almayan da almasın. Siz FETÖ'cüyseniz FETÖ'cüsünüzdür. Değilseniz değilsinizdir.

Beni buradan konuşturtmayın. Ben o gün de söyledim. Ben bu şehirde yaşamış, 20 yılını takip etmiş birisiyim. Partinin içinde kimler ne yapmış hepsini biliyorum. Onun için orada da üstü kapalı söyledim. Ama konuşmak isterseniz üstü açık da söylerim. Kimlerin bu işlerin içinde olduğunu, kimlerin kimlerle iş tuttuğunu... Onun için bu işleri çok karıştırmanın size bir faydası olmaz."

“HERKES SİYASETİN İÇİNDEKİ FETÖ'CÜLERİN KİMLER OLDUĞUNU BİLİYOR”

Çiftçi'nin konuşması üzerine söz alan Çayeli Belediye Meclisi'nin AK Partili üye ve katibi, aynı zamanda AK Parti Çayeli Kadın Kolları Başkanı Melek Yıldırım söz alarak "Ben kesinlikle burada tamamen bir terör örgütü olarak atfedilmiş FETÖ olarak anılmak istemiyorum. Eğer ki o bir kişiyse kişiyi söyleyin. Kişi bazında değilse biz burayı terk edeceğiz" dedi. Halk TV'de yer alan habere göre o sırada Çiftçi "Etmek istiyorsanız edin" diye yanıt verdi.

Çiftçi, devamında "Biz genel anlamda siyasi çalışmalarımızı engellemeye çalışanların bir FETÖ zihniyeti olduğunu söyledik. İnkar edecek halimiz yok. Herkes siyasetin içindeki FETÖ'cülerin kimler olduğunu biliyor. Yalandan kendimizi aklayalım şeyine gitmeyin. Siz bunun muhatabı değilsiniz ki" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: YARASI OLAN GOCUNUR

AK Parti sıralarından "Kişiyi açıklayın" ısrarlarına ise Çiftçi, "Onu da bir sonraki televizyon programında söyleyeyim. Yarası olan gocunur. Ben özür dilemiyorum. Dilemeye de niyetim yok. Herkesin bildiği konuları 'malumu ilam' olarak konuşmuş oldum" dedi.

AK PARTİLİLER MECLİSİ TERK ETTİ

"Bu kadar ağır bir itham istemiyoruz" diyen AK Partili Yıldırım, toplantıyı terk etti. Yıldırım'ın ardından diğer AK Partili üyeler de toplantıdan çıktı. Bunun üzerine Çiftçi, "Umarım sadece bu mecliste değil diğerlerinde de aynı tavrı göstererek gelmezsiniz" dedi. AKP'lilerin toplantıdan ayrılması sonrası sayı çoğunluğu olmadığı için toplantı sonlandırıldı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN