MSB acı haberi duyurdu: Pençe-Kilit operasyonunda 1 şehit

MSB acı haberi duyurdu: Pençe-Kilit operasyonunda 1 şehit

Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe-Kilit operasyonundan bir şehit haberi daha geldi. MSB, operasyonda teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş İslam Sancak'ın şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 29 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş İslam Sancak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Şehit haberiyle birlikte üzüntüsünü paylaşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonda ilçemizin yiğit evladı Erenköy Mahallemiz sakinlerinden P. Uzm. Çvş. İslam Sancak şehit olmuştur. Şehidimizin cenazesi bugün Erenköy Merkez Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecektir” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN