Back To Top
MSB'de kritik toplantı | Bakan Akar ile MİT Başkanı'ndan Barış Pınarı mesasi

MSB'de kritik toplantı | Bakan Akar ile MİT Başkanı'ndan Barış Pınarı mesasi

 - Son Güncelleme: 14.10.2019 Pazartesi 12:57
MSB\'de kritik toplantı | Bakan Akar ile MİT Başkanı\'ndan Barış Pınarı mesasi
- A +

Milli Savunma Bakanı Akar, kuvvet komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile sabahın ilk ışıklarına kadar yaptıkları kritik toplantıda, Barış Pınarı Harekatı'nda gelinen son durumu ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusundaki teröristlere yönelik icra edilen Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam ederken Akar ve TSK komuta kademesinin de harekatın sevk ve idaresine yönelik yoğun mesaisi sürüyor.

19-10/14/ana-manset-2-1571043417.jpg

Barış Pınarı Harekatı'nı anbean takip eden Akar ve komutanlar dün gece de önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığında sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden toplantıya Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı.

19-10/14/ana-manset-2-1571043460.jpg

Kuvvet Komutanlıklarının Harekat Merkezleri ve bölgedeki birliklerin komutanları ile video konferans yöntemiyle görüşülen toplantıda, sahadan gelen son görüntüler de detaylı olarak incelendi.

Gelen anlık bilgiler kapsamında değerlendirmeler yapılırken harekatın emniyetle devamı için ABD'li ve Rus muhataplarla her kademede karşılıklı bilgi alışverişi de gerçekleştirildi.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN