Back To Top
MSB'den YPG iddialarına yalanlama

MSB'den YPG iddialarına yalanlama

 - Son Güncelleme: 10.09.2019 Salı 18:06
MSB\'den YPG iddialarına yalanlama
- A +

MSB, ABD askerlerinin ortak kara devriyesine PKK/YPG sembolleri taşıyan araçlarla geldiği iddialarını yalanladı: Kara devriyesine ABD askerlerinin, terör örgütü PKK/YPG'nin bez parçalarını taşıyan araçlarla geldiği iddiaları tamamen gerçek dışı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ABD askerlerinin ortak kara devriyesine PKK/YPG bez parçaları taşıyan araçlarla geldiği iddialarını yalanladı.

MSB'den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından 8 Eylül 2019 tarihinde yapılan ilk birleşik kara devriyesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan haber ve fotoğraflara ilişkin açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Söz konusu haberlerde yer alan birleşik kara devriyesine ABD askerlerinin terör örgütü PKK/YPG bez parçaları taşıyan araçlarla geldiği iddiaları tamamen gerçek dışı olup, daha önce uluslararası bir haber ajansı tarafından servis edilen görsellerin birleşik kara devriyesi ile bir ilgisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN