Muharrem İnce Memleket Partisi'ndeki istifaları değerlendirdi: Bize operasyon çekmek istiyorlar

Muharrem İnce Memleket Partisi'ndeki istifaları değerlendirdi: Bize operasyon çekmek istiyorlar

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Gaye Usluer ile partinin Genel Sekreteri Hakkı Akalın’ın aralarında bulunduğu altı üst düzey yöneticinin partiden istifası hakkında "Millete umut olamıyorlar ama bize operasyon çekmek istiyorlar. Bazılarını milletvekilliği adaylığıyla kandırıp istifa ettirmek. Bunun bir tane gerekçesi olabilir. Yine tıpış tıpış oy verdirilecek aday hazırlıyorlar demek ki" diye konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 3 Temmuz’da sandık başına gidecek olan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga’da partisinde yaşanan istifalara dair açıklamalarda bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Gaye Usluer ile partinin Genel Sekreteri Hakkı Akalın’ın aralarında bulunduğu altı üst düzey yöneticinin partiden istifası hakkında "Bize operasyon çekmek istiyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de ortalama koalisyon süresinin 11 ay olduğunu belirten Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin Türkiye’ye üçüncü bir seçenek sunduğunu kaydetti.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Memlekete yirmi yıldır umut olamamış muhalefet partilerinin içinden bazıları Memleket Partisi’ne operasyon çekmekte çok mahirler. Millete umut olamıyorlar ama bize operasyon çekmek istiyorlar. Bazılarını milletvekilliği adaylığıyla kandırıp istifa ettirmek

MERKEZ BANKASI’NIN REZERVLERİNİ ERİTTİLER

20 yıllık bir AKP iktidarının sonunda ülkenin geldiği nokta dilimle karpuz olmuştur. Yakında bardakla ay çiçek yağını da konuşacağız. Dilimle karpuzu hepimiz gördük. Akrabalara bilezik takılma devrini geride bıraktılar. Gram altını bu iktidar uydurdu. Doların geldiği noktayı görüyorsunuz. Merkez Bankası’nın rezervlerini erittiler.

Türkiye’de koalisyon süresi 11 aydır. Bu altılı masa geçtiğimiz günlerde bence dağılmıştır. Libya tezkeresinde bile anlaşamadıktan sonra memleketin hangi sorununu çözecekler? Libya tezkeresine ne diye ‘hayır’ veriyorsunuz. Akdeniz’de Türkiye’nin güçlü olmasını istemiyor musunuz? Siz Akdeniz’deki gazdan pay almak istemiyor musunuz? Siz Türkiye’nin Antalya körfezine sıkışmış bir kara devleti mi olmasını istiyorsunuz? Bu iktidardan millete umut yoktur. Çözüm yoktur. Ama bu muhalefetten de yoktur. Libya'ya tezkere konusunda anlaşamayanlar hangi konuda anlaşacaklar?

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ OLACAĞIZ

Memlekete yirmi yıldır umut olamamış muhalefet partilerinin içinden bazıları Memleket Partisi’ne operasyon çekmekte çok mahirler. Millete umut olamıyorlar ama bize operasyon çekmek istiyorlar. Bazılarını milletvekilliği adaylığıyla kandırıp istifa ettirmek. Bunun bir tane gerekçesi olabilir. Yine tıpış tıpış oy verdirilecek aday hazırlıyorlar demek ki. Tıpış tıpış oy verdirilecek aday koyarlarsa ‘Memleket Partisi başımıza bela olur, cumhuriyetçi, Atatürkçü oyları alırlar bizi zor durumda bırakırlar, iyisi mi biz bunlara operasyon çekelim’. Topunuz gelse bir şey yapamaz. Partimiz dimdik ayaktadır. Göreceksiniz Türkiye’nin geleceği biz olacağız. Türkiye’ye üçüncü bir seçeneği biz sunuyoruz, biz sunacağız"

MEMLEKET PARTİSİ’NİN YENİ MYK ÜYELERİ BELLİ OLDU

Memleket Partisi’nde altı üst düzey yöneticinin istifasının ardından 19 kişilik MYK’nim yeni altı üyesi belli oldu. Atilla Aytaç, Ümran Köksüz, Ahmet Özalp, Ali Tunç Can, Gürbüz Evren ve Şeref Albeniz İnce’nin A takımında yer alan isimler oldu

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (9)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
9 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN