Back To Top
Muharrem İnce'den Atalay'a istifa çağrısı: Bir gün dahi koltukta oturmamalı

Muharrem İnce'den Atalay'a istifa çağrısı: Bir gün dahi koltukta oturmamalı

 - Son Güncelleme: 14.08.2019 Çarşamba 14:58
Muharrem İnce\'den Atalay\'a istifa çağrısı: Bir gün dahi koltukta oturmamalı
- A +

CHP'li Muharrem İnce, mikrofon skandalının ardından Türk-İş Başkanı Atalay'a istifa çağrısında bulundu: İşçinin alınterini, emeğini, çocuklarının geleceğini Saray'a satan Türk-İş Başkanı koltukta bir gün dahi oturmamalı.

Hükümet ile Türk-İş, kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi'nde anlaşma sağlandığı sıralarda Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasındaki konuşmalar açık kalan mikrofona yansıdı.

Atalay "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" dedi.

İNCE'DEN İSTİFA ÇAĞRISI

Skandal sözlerin ardından Atalay'a tepki gösteren CHP'li Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Açık kalan mikrofonda 'Uzasa işi karıştıracaktık, böyle kapattık iyi oldu' itirafında bulunan, işçinin alınterini, emeğini, çocuklarının geleceğini Saray'a satan Türk-İş Başkanı koltukta bir gün dahi oturmamalı ve gitmeden işçiyi enflasyona ezdiren o sözleşmeyi yırtıp atmalıdır" ifadelerini kullandı.

19-08/14/01.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN