Back To Top
Mustafa Akıncı'dan İTÜ Rektörü'ne: O zaman iç güveysi olarak geldiniz

Mustafa Akıncı'dan İTÜ Rektörü'ne: O zaman iç güveysi olarak geldiniz

 - Son Güncelleme: 14.11.2019 Perşembe 12:18
Mustafa Akıncı\'dan İTÜ Rektörü\'ne: O zaman iç güveysi olarak geldiniz
- A +

KKTC'te açılışa katılan Cumhurbaşkanı Akıncı ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya arasında 'kız tarafı-erkek tarafı' atışması yaşandı. İş birliğini 'evlilik' olarak niteleyen ve kendilerinin erkek tarafı olduğunu belirten Prof. Dr. Kahya'a Akıncı'dan cevap gecikmedi: O zaman iç güveysi olarak geldiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gerçekleştirilen bir açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya arasında 'kız tarafı- erkek tarafı' atışması yaşandı.

İTÜ Vodafone Future Lab açılışına katılan ve konuşması sırasında iş birliğini 'evlilik' olarak niteleyen İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Kahya "İki güçlü devletin iki güçlü kurumunun bir çatı altına gelmesi demek, bir şekilde evlenmesi demek. Ama biz erkek tarafıyız. İnşallah bu bir başlangıçtır" dedi.

Yükleniyor...

"O ZAMAN İÇ GÜVEYSİ OLARAK GELDİNİZ..."

Kahya'nın bu sözleri üzerine kürsüye çıkan KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı da şunları söyledi: "Güzel bir evliliğe tanıklık yapıyoruz. Sayın Hocam ‘biz erkek tarafıyız’ dedi. Ben onun bu esprisine, eğer yanlış anlamayacaksa bir espri ile karşılık vermek isterim. Bu evlilikte bir de diğer taraf var o da ev sahibi. Siz iç güveysi olarak geldiniz. Benim bildiğim, evliliklerde kadın-erkek eşitliği olur. Ama madem ki erkek tarafı diye kendinizi tanımlamak ihtiyacı duydunuz, diğer taraf da sizi iç güveysi olarak görür, biraz dikkat edilmesi lazım."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN