Back To Top
Mustafa Yeneroğlu'ndan istifa iddialarına yalanlama

Mustafa Yeneroğlu'ndan istifa iddialarına yalanlama

 - Son Güncelleme: 14.05.2019 Salı 12:09
Mustafa Yeneroğlu\'ndan istifa iddialarına yalanlama
- A +

Hande Fırat'ın bugünkü yazısında AK Parti'den istifa ettiğini ileri sürdüğü Mustafa Yeneroğlu, bu iddiaları sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yalanladı.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, son zamanlarda AK Parti içerisindeki muhalif açıklamaları ile bilinen Mustafa Yeneroğlu'nun istifa ettiğini ve tüm görevleri ile ilgili istifa dilekçelerini verdiğini açıkladı. Fırat'ın bu açıklamasına Mustafa Yeneroğlu'ndan cevap geldi. Yeneroğlu, Hande Fırat'ın of the record yapılan bir konuşmayı yanlış aktardığını söyledi. 

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden, hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş." dedi. 

İşte Yeneroğlu'nun açıklamaları:

İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden, hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş. Ben kendilerine, 'kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn. Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben AK Partiliyim.

SİYASETE DEVAM EDECEĞİM

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti'nin programı ve özgürlükçü ve müreffeh Türkiye vizyonu doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğim. Bunu beni siyasete davet eden başta Sn. Cumhurbaşkanımıza ve beni destekleyen seçmenimize borçluyum.

GÖRÜŞLERİMİ GİZLEMEDİM GİZLEMEM

Mücadelesini verdiğim özgürlükçü demokrasi konusunda AK Parti'yi suçlayanların birçoğunun her değerlendirme ve her öz eleştiriyi 'hesabı ne acaba' şeklinde algılaması benim sorunum değil. Bu bir sosyalizasyon meselesi. Ben düşük profilli hesap yapmam. Görüşlerimi hiç gizlemedim.

Bundan sonra da gizlemeyi düşünmüyorum. Bu görüşlerimle hemhal AK Parti programı ve vizyonu sebebiyle AK Parti hareketi Türkiye'de demokrasi mücadelesinin öncüsü olmuş, sessiz devrimler gerçekleştirmiştir. Bu doğrultuda daha yapılacak çok işler vardır. Hatırlatmalarım buna...

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN