Back To Top
Nüfus müdürlükleri saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri

Nüfus müdürlükleri saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri

Nüfus müdürlükleri saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri
- A +

Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri vatandaşlarımızın merak ettiği konulardan. Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri kapsamında vatandaşlarımızın kimlik ve ehliyet çıkarma ve yenileme gibi birçok işlemini gerçekleştirmektedir. İçişleri Bakanlığına bağlı olan bu kurumla ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. İşte tüm bilgiler…

 

Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri vatandaşlarımızın araştırdığı konulardandır. Nüfus müdürlükleri çalışma saatlerinde her gün binlerce kişi bu kurumlarda birçok işlemini gerçekleştiriyor. Ülkemizin en merak edilen kurumlarından olan bu kurumla ilgili tüm bilgileri sizler için derledik. İşte bilmeniz gerekenler…

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

İçişleri Bakanlığına bağlı bir kurum olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, kaymakamlık binasının içerisinde yer almaktadır. Nüfus müdürlükleri; yeni kimlik kartları, nüfus cüzdanı çıkarma ya da yenileme, evlilik işlemleri, pasaport, ehliyet, ülke nüfusunun yapısı, nüfus hareketlerini izlemek ve değerlendirmek, Türkiye’de nüfus kaydı tutulan yabancılara nüfus kütüklerinde bilgi alışverişini kolaylaştırmak, kamu kuruluşlarında nüfusla ilgili tutulan kayıtlar arasında bağ oluşturmak başlıca görevlerindendir.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Çamlıca Mahallesi 408. Cadde No: 136 Yenimahalle Ankara adresindedir. Nüfus müdürlüklerine 0312 591 21 00, 0312 591 21 01, 0312 591 21 02 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

20-01/08/nufus-mudurlugujpgg.jpg

ÇALIŞMA SAATLERİ

Nüfus müdürlükleri 08.30-16.30 çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir. 12.30-13.30 saatleri arasında öğle tatilline çıkmaktadır. Nüfus müdürlükleri hafta sonu kapalıdır. Ayrıca Ramazan ve Kurban Bayramlarında, 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim’de de hizmet vermemektedir.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN