Back To Top
Nurcan'ı arama çalışmalarında 8'inci gününde

Nurcan'ı arama çalışmalarında 8'inci gününde

 - Son Güncelleme: 19.05.2019 Pazar 10:12
Nurcan\'ı arama çalışmalarında 8\'inci gününde
- A +

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, pazar günü evlerinin önünde oynarken, kaybolan Nurcan Sade'yi (3) arama çalışmaları 8'inci gününde de başladı. Aramalar, ayakkabısının tekine ulaşılan, eteğinin de kıyısında bulunduğu 19 kilometrelik derede yoğunlaştı.

Sarıkamış'a 79 kilometre uzaklıktaki Ortakale köyünde yaşayan Yadigar ve Hayrettin Sade çiftinin 8 çocuğundan 7'ncisi olan Nurcan, 12 Mayıs Pazar günü saat 12.00 sıralarında, evlerinin önünde arkadaşlarıyla oynarken kayboldu. Aynı gün köye gelen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi, Artvin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçlar, Ulusal Medikal Kurtarma ekibi (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ve korucular, arama çalışması başlattı.

ETEĞİ DERE KENARINDA BULUNDU

İz takip köpeği 'Atak'ın da kullanıldığı arama çalışmalarının 3'üncü gününde Nurcan'ın eteği, köye 4 kilometre uzaklıkta dere kenarında bulundu. Bunun üzerine çalışmalar küçük kızın suya düşme ihtimaline karşın, eteğinin bulunduğu köyün ortasından geçen derede yoğunlaştırıldı. 6'ncı günde ise JAK timleri, Kazıkkaya ve Güllüce Köyleri arasındaki bölgede, derede küçük kızın ayakkabısının tekine ulaştı. Babanın isteği üzerine bu bölgede 2 kez arama yapıldı, ancak Nurcan'a ulaşılamadı.

Nurcan Sade'yi arama çalışmaları, bugün sabah saatlerinde yeniden başladı. Ekipler, Aras Nehri'ne dökülen, köyün ortasından geçen 19 kilometrelik derede arama çalışması başlattı.

KARS/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN