OGM en az ilkokul mezunu KPSS şartsız personel alımı yapıyor: İşte başvuru sayfası

OGM en az ilkokul mezunu KPSS şartsız personel alımı yapıyor: İşte başvuru sayfası

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuru tarihleri belli oldu. OGM'nin taşra teşkilatlarında istihdam edilecek 74 personel için alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvuran adayların en az ilkokul mezunu olmasına bakılırken, engelli ve eski hükümlü adaylar da başvuru yapabilecek. İşte, OGM işçi alımı başvuru ekranı...

OGM personel alımı iş ilanı İŞKUR'da yayınlandı. Orman Genel Müdürlüğü'nde (OGM) boşalan kadrolara KPSS şartı aranmaksızın personel alımı yapılacak. Gerekli şartları taşıyan adaylar, kadroya alınacak ve yurt genelinde çeşitli illerde görevlendirilecek.

OGM PERSONEL ALIMI NE ZAMAN 2022?

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesine 74 daimi işçi alınacak. Adaylar başvurularını 24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) online şubesi esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapabilecek. Engelli ve eski hükümlü adaylar da başvuru yapabilecek.

Yüz yüze başvurular kabul edilmeyecek. Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar İŞKUR açık iş ilanları sayfasında yer alan OGM iş ilanında belirtilecek. Sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak olan adaylar kadro sayısının 4 katı kadar sınava davet edilecek.

Sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak adaylar, noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecek. Kura yeri ve tarihi İŞKUR'da yayınlanacak iş ilanında yer alacak.

OGM İŞÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

2022-01-20-160214.jpg

2022-01-20-160229.jpg

2022-01-20-160241.jpg

OGM PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye' de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak

2) Başvuru süresinin son tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış olmak

3) Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

4) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak

5) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

6) Başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak

7) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak

8) İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak

9) Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir

10) Adayların engellilik durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir

11) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olan adaylardan arşiv araştırması sonucu Genel Şartlar 3. maddesinde yer alan suç unsurlarını taşıdıkları anlaşılanların başvuruları, alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Engelli Alımına ilişkin Özel Başvuru Şartları

1) Aşağıdaki belgelerin en az bir tanesine sahip olmak.

MEB onaylı;

* Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası
* Bilgisayar Operatörlüğü Sertifikası
* Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası
* İnsan Kaynakları Sertifikası
* Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası
* Halkla İlişkiler Sertifikası
* Personel Bordro ve Özlük İşleri Sertifikası,
* Genel Muhasebe Sertifikası
* Çağrı Merkezi Sertifikası

2) En az lise (ortaöğretim) mezunu olmak.

3) Başvuru süresinin ilk günü itibarı ile 40 yaşından gün almamış olmak.

Eski Hükümlü/TMY Daimi İşçi Alimi Özel Başvuru Şartları

1) En az ilköğretim mezunu olmak

2) Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak, (Bu rapor Koronavirüs tedbirleri kapsamında sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir)

3) Başvuru süresinin ilk günü itibarı ile 35 yaşından gün almamış olmak.

OGM PERSONEL ALIMI İŞ İLANI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN