Back To Top
Öğrencinin hayali Alman vatandaşı olmak... Türkiye'nin bu cevaptan alacağı çok ders var

Öğrencinin hayali Alman vatandaşı olmak... Türkiye'nin bu cevaptan alacağı çok ders var

 - Son Güncelleme: 23.04.2019 Salı 13:39
Yükleniyor...
- A +

NTV canlı yayınına katılan bir öğrencinin, “Akademik olarak hayalin nedir?” sorusuna verdiği "Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum" cevabı, sosyal medyada gündem oldu.

NTV sunucusu, canlı yayına katılan bir öğrenciye gelecek planlarını sordu. Öğrenci de, “Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum” cevabını verdi.

Sunucu da, “Hayır” diye cevap verdikten sonra şöyle ekledi:

“23 Nisan’da hayallerimize hiç sınır koymuyoruz tabii ki. Nerede okumak istediğine kadar karar vermiş öğrencimiz, sadece tıp okumak istemiyor, Köln Üniversitesi diyecek kadar da kararını vermiş bir öğrenci.”

YENEROĞLU'NDAN PAYLAŞIM

Öğrencinin cevabı, Twitter’da yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Cevabı paylaşanlardan biri de AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu idi. Yeneroğlu, videoyu alıntıladığı sosyal medya paylaşımında "Dünyaya ümitle bakan bir evladımız hayallerini gerçekleştirmek için Almanya'da okuyup Almanya vatandaşı olmak istiyorsa,başta biz siyasiler silkelenip derin derin düşünmek zorundayız.İlkelerde Türkiye ittifakı ile bu gençleri Türkiye'ye inandırmak en temel önceliğimiz olmalıdır" ifadesini kullandı.

19-04/23/screenshot_4.png

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN