Back To Top
OHAL sonrası TSK bilançosu: Bin 553 personel ihraç edildi

OHAL sonrası TSK bilançosu: Bin 553 personel ihraç edildi

 - Son Güncelleme: 14.05.2019 Salı 14:01
OHAL sonrası TSK bilançosu: Bin 553 personel ihraç edildi
- A +

OHAL'in kaldırılmasının ardından TSK'dan bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı bin 553 oldu. Söz konusu süre içinde 151 emekli askerin de rütbesi geri alındı.

Olağanüstü Hal'in (OHAL) kaldırılmasından bugüne kadar TSK'dan bin 553 personel ihraç edildi.  Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam ediyor.

Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahta devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre belirlenen müşterek kıstaslar, tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

151 EMEKLİ ASKERİN DE RÜTBESİ GERİ ALINDI

Bu kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda Bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 879, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 432 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in kaldırılmasının ardından TSK'dan bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı bin 553 oldu.

Öte yandan söz konusu süre içinde 151 emekli askerin de rütbesi geri alındı.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN