Back To Top
Okul müdüründen velilere 'toplantı' çağrısı: Zaman durdurulması imkansız bir kavram

Okul müdüründen velilere 'toplantı' çağrısı: Zaman durdurulması imkansız bir kavram

 - Son Güncelleme: 15.12.2019 Pazar 14:34
Okul müdüründen velilere \'toplantı\' çağrısı: Zaman durdurulması imkansız bir kavram
- A +

Bilecik'te Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ'ın velileri toplantıya davet ettiği, nezaketli cümlelerle dolu mesajı Milli Eğitim Bakanı Selçuk ile pek çok sosyal medya kullanıcısından övgü aldı. Velilerin de büyük ilgi gösterdiği toplantının mesajı ise şöyleydi: Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkansız bir kavram. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. Öğrencimizin durumunu görüşmek için okulumuzdaki toplantıya katılmanız önemle rica olunur.

Bilecik'te Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Okulu Müdürü Fadıl Ağdağ, 1 Aralık'ta yapılan veli toplantısı için öğrencilerin ebeveynlerine mesaj gönderdi. 

Ağdağ, mesajında "Şu dünyada her şeyin en iyisine layık çok özel gencin ailesine: Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkansız bir kavram. İyi-kötü geçip gidiyor günler, biz farkına varamasak da. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. İstekleri, ihtiyaçları, beklentileri çok farklı. Öğrencimizin durumunu görüşmek için okulumuzdaki toplantıya katılmanız önemle rica olunur" ifadelerini kullandı.

19-12/15/ana-manset-2-1576408835.jpg

BAKAN SELÇUK'TAN ÖVGÜ DOLU MESAJ

Veliler, yoğun katılımla gerçekleşen toplantı sonrasında Ağdağ'ı mesajı için tebrik etti. Daha sonra velilerden Aynur Küçükmercan, mesajı sosyal medya aracılığıyla Bakan Selçuk'a gönderdi. 

Bakan Selçuk, bu mesajı şahsi Twitter hesabından paylaştı. Selçuk paylaşımına "Bilecik Fen Lisesinden velilere giden bir mesaj. Öğrencisinin halinden haberdar olan ve nezaket dilini bırakmayan bir yönetici, bir öğretmen. Ve duyduğu mutluluğu mesajı bana ulaştıran bir veli. Aile ve okulun uyumu çok önemli..." notunu düştü. Bu ileti, sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

"VELİLERİMİZDEN ÇOK GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER ALDIK"

Okul Müdürü Fadıl Ağdağ, Bakan Selçuk'tan böylesine sevgi dolu bir dönüş almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

19-12/15/ana-manset-2-1576408859.jpg

Tüm çalışmalarda öğretmenlerle beraber hareket ettiklerini vurgulayan Ağdağ "Kültürümüzden gelen sevgi dili çok önemli. Bu, Sayın Bakanımızda da var, bu bizi motive ediyor. Sevgi ve nezaketi dikkate alarak hareket etmek istiyoruz. Bu mesajı paylaştığımızda velilerimizden çok güzel geri dönüşler aldık. İnsanlar küçük şeylerden mutlu olabiliyor. İnsanların en değerli varlığı evladıdır, herkes onun güzel bir yerde eğitim almasını ister." dedi.

"İLK KEZ BİR SALONUN DOLUP TAŞTIĞINI GÖRDÜM"

Ağdağ, 1 Aralık'ta 260 kişilik konferans salonunda yaptıkları veli toplantısının yoğun katılımla gerçekleştiğini aktardı.

Velilerden bazılarının salona sığmadığını, koridorlardan toplantıya katıldığını belirten Ağdağ, "İlk kez bu salonun dolup taştığını gördüm, bu bizi motive etti. Bakan Bey'in bu mesajı paylaşması insan onurunu ve gururunu okşayıcı bir durum. Böyle bir durumla 22 yıldır ilk defa karşılaştım. Daha güzel mesajlarla velilere ulaşmaya devam edeceğiz. Bundan sonra daha güzel cümleler bulup velilerimize ulaşmak istiyoruz. Bu sıcaklık inşallah başarımızı da artırır. Bilgi 5 harflidir, 5'te 4'ü ilgidir. İlgiyi ne kadar işin içine katarsak o kadar güzel olur." diye konuştu.

BİLECİK/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN