12.09.2019  07:37

Orman Genel Müdürlüğü 1146 sözleşmeli personel alımı yapacak! OGM başvuru tarihi ve başvuru şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 1146 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. OGM başvuru tarihi ve başvuru şartlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Başvuru için öncelikle KPSS'den 60 puan almış olma şartı aranırken, alımların biyolog, tekniker, avukat, şoför, laborant gibi alanlara yapılacağı açıklandı. İşte detaylar...

+
-

Tarım ve Orman Bakanlığı en az 60 KPSS puanı ile, mühendis, avukat, biyolog, laborant, tekniker, büro personeli ve şoför unvanları için 1.146 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu için özel ve genel şartlar da var. Peki başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü'nde istihdam etmek üzere yayımlanan personel alımı ilanında, adaylarda aranan şartlar da açıklandı.

OGM 1146 PERSONEL ALIM İLANI İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURULAR 12 - 23 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

Adaylar 12 Eylül ve 23 Eylül tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan resmi duyuruda OGM'nin 1146 kişilik alımıyla ilgili, "Genel Müdürlüğümüz taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” Ek-1’de yer alan pozisyonlara Ek-2’de belirtilen mezuniyetlerden toplam 1146 (Bin yüz kırk altı) adet sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine yer verilmiş, başvuru genel ve özel şartları da ilgili duyuruda yer almıştı.

OGM PERSONEL ALIM ŞARTLARI

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b) Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak,

c) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP3) en az 60 puan almış olmak.

ç) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

d) Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

e) Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

f) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

g) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1'de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin

Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

h) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

DİĞER OGM İLANLARI (4 BİN 996 PERSONEL ALIMI)

Tarım ve Orman Bakanlığı en az 60 KPSS puanı ile, Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru, Destek Personeli, Büro Personeli gibi pek çok alanda 4 bin 996 personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu için özel ve genel şartlar da var. Peki başvuru şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü'nde istihdam etmek üzere yayımlanan personel alımı ilanında, adaylarda aranan şartlar da açıklandı.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

BAŞVURULAR 12 - 23 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

Adaylar 12 Eylül ve 23 Eylül tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI DETAYLARI

ORMAN MUHAFAZA MEMUR BAŞVURU ŞARTLARI

ORMAN MÜHENDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

 

DİĞER HABERLER
19 bin öğretmen atanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel telefonda görüştü
Vatandaşın ihtiyacını yurt dışına göndermiyoruz
Gazeteci Hakan Aygün tutuklandı
LGS başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı
Maaştan kesinti kampanyaya bağış
Gaziantep'te sahte dezenfektan operasyonu: 7 gözaltı