Back To Top
ÖSYM büroları saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? ÖSYM büroları çalışma saatleri

ÖSYM büroları saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? ÖSYM büroları çalışma saatleri

ÖSYM büroları saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? ÖSYM büroları çalışma saatleri
- A +

ÖSYM büroları çalışma saatleri milyonlarca öğrencinin araştırdığı konular arasında. ÖSYM büroları çalışma saatleri kapsamında öğrencilerin sınavlarla ilgili birçok işlemini gerçekleştiriyor. Ülkemizin merak edilen kurumlarından olan bu kurumla ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. İşte detaylar…

ÖSYM büroları çalışma saatleri vatandaşlarımız tarafından araştırılıyor. ÖSYM büroları çalışma saatleri kapsamında KPSS, ALES, DGS, LGS, YDS, TUS gibi birçok sınavla ilgili işlem yapıyor. 1981 yılından beri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi olarak bilinen bu kurumla ilgili tüm bilgileri sizler için derledik. İşte bilmeniz gerekenler…

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ

19 Kasım 1974 yılında Üniversitelerarası Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÜSYM) kurulmuş ve üniversiteye giriş sınavlarının tek merkezden yapılmasına karar verilmiştir. 1981 yılına kadar bu merkezden üniversitelere öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri yapılmıştır.

1981 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) adı ile yükseköğretim kurulunun bir alt kuruluşu haline dönüşmüştür. ÖSYM, 1981 yılından beri her yıl yaklaşık 50 sınavın gerçekleştirildiği bir kurumdur. ÖSYM’de 444 67 96 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

ÇALIŞMA SAATLERİ

ÖSYM büroları hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında işlem yapmaktadır. 12.30-13.30 saatleri arasında öğle molası verilmektedir. Hafta sonları ÖSYM büroları işlem yapmamaktadır.

Ancak başvuruların yoğun olduğu bazı dönemlerde hafta sonları açık olmuştur. Öte yandan Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

20-01/10/symjpgg.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN