Back To Top
ÖSYM giriş: YKS sınav giriş belgesi 2019 | Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ÖSYM giriş: YKS sınav giriş belgesi 2019 | Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ÖSYM giriş: YKS sınav giriş belgesi 2019 | Sınav giriş belgesi nasıl alınır?
- A +

ÖSYM tarafından bu yıl 15-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak YKS sınavı için öğrenciler sınav giriş belgesinin nereden, nasıl alacağını sorguluyor. ÖSYM’ye giriş yapılarak YKS sınav giriş belgesine erişebilirsiniz. http://osym.gov.tr adresinden ya da aşağıda belirttiğimiz linke tıklayarak YKS sınav giriş belgesini alabilirsiniz… İşte YKS sınav giriş belgesine dair aradıklarınız…

 

ÖSYM girişi ile YKS sınav giriş belgesinin nasıl alınacağını sorgulayanlar, internette çeşitli araştırmalarını sürdürüyor. 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS yani TYT, AYT ve YDT sınavı için büyük gün geldi, çattı. Öğrenciler, YKS sınav giriş belgesini 2019’da nasıl alacağını merak ediyordu. İşte YKS sınav giriş belgesinin nasıl alınacağının yanıtı…

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından (ÖSYM), 15 ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adayların sınava giriş belgeleri 'http://ais.osym.gov.tr' adresinden paylaşılıyor. ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan duyuruya göre, 15 Haziran’da yapılacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran’da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri haftalar öncesinden tamamlanmıştı. Öğrenciler, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM’nin 'https://ais.osym.gov.tr' resmî adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle alabilecek.

YKS’nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00’dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı belirtilmişti.

19-06/12/sym-giriss-yks-sinav-giris-belgesi-2019-sinav-giris-belgesi-nasil-alinir.jpg

YKS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

– YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT): 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
– YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT): 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
– YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT): 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN