Back To Top
ÖSYM'nin üniversite tercih sonuçları sürprizi | 2018 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı

ÖSYM'nin üniversite tercih sonuçları sürprizi | 2018 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı

ÖSYM\'nin üniversite tercih sonuçları sürprizi | 2018 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı
- A +

ÖSYM'nin üniversite tercih sonuçları sürprizi tüm öğrenci adaylarını şaşırttı. YKS sonuçlarının cuma günü açıklanması bekleniyordu. ÖSYM 2018 YKS tercih sonuçlarını dün gece açıkladı. Haberimizde YKS tercih sonuçları sorgulama ekranını bulabilirsiniz. İşte üniversite tercih sonuçları hakkında merak edilen tüm detaylar...

ÖSYM'nin üniversite tercih sonuçları cuma günü beklenirken sürpriz bir şekilde dün akşam geç saatlerde açıklandı. 2018 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranını ve üniversite kayıtları hakkında merak ettiklerinizi haberimizde bulabilir sonuçlarınızı aşağıdaki linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz. İşte YKS sonuçları hakkında merak edilen her şey ve 2018 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı...

2018 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı ÖSYM'nin resmi sayfasında yayınlandı. 14 Ağustos'ta YKS tercih sonuçlarında son gündü. 31 Ağustos'ta açıklanması beklenen YKS sonuçları  ÖSYM tarafından dün gece saat 23 sıralarında açıklandı. 

2018 YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

2018 Yerleştirme sonuçları, 31 Ağustos 2018 tarihinde saat 00.01'de ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. YKS tercih sonuçları yukarıda belirtilen adresten T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyor. ÖSYM, adayları uyardı “Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.”

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

18-08/31/2018-yks-tercih-sonuclari.jpg

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda KYK burs ve kredi başvurularının Kasım sonu Aralık başı gibi alınması planlanıyor. İlk kez Üniversite'ye kayıt yaptırım burs alacak olan adaylar 2019 yılı Ocak ayında ilk burs ücretlerini alacak.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KYK burs başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu. Burs başvurularının başlama tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde tarihin netleşmesi halinde son gelişmeleri haberimizden okuyabilirsiniz.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN