Otizmli gencin köpeğine silahlı saldırı

Otizmli gencin köpeğine silahlı saldırı

İstanbul, Üsküdar'da yaşayan 16 yaşındaki Egemen Gümüş, köpeklerini gezdirmeye çıkardığı esnada parkın yanından geçen kimliği belirsiz silahlı bir saldırgan boxer cinsi köpeği pitbull zannederek vurdu. Olayın ardından açıklama yapan anne, "Oğlum sürekli atak geçiriyor. İğneleri yapılarak ilaç veriliyor. Benim çocuğum ağır bir depresyona girdi" dedi.

Üsküdar Zeynep Kamil Mahallesi’nde 16 yaşındaki otizmli genç Egemen Gümüş'ün parkta yürüyüşe çıkardığı, Maysa ve Keş isimli boxer cinsi köpekler kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradı. Egemen Gümüş, Keş isimli köpeğinin üzerine ateş açan saldırganın peşinden koşsa da yakalayamadı.

"KÖPEĞİMİ KANLAR İÇİNDE GÖRÜNCE PEŞİNDEN KOŞTUM"

Yaşadığı saldırının ardından konuşan Egemen Gümüş, "Sabah saat 06.00 gibi evimizin önünde bulunan parka köpeklerimi çıkardım. Köpeklerim parkta bulunan sokak köpekleri ile oynuyordu. Ben bankta otururken, silah doldurma sesini duydum. Köpeğimin ağzına ateş açarak koşmaya başladı. Ben de köpeğimi kanlar içinde görünce peşinden koşmaya başladım yetişemedim. Köpeğim orda öldü. Faili henüz bulunmadı. Bize bu dehşeti yaşatanın bulunmasını istiyorum. Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Adalete güveniyorum" diye konuştu.

"BENİM ÇOCUĞUM AĞIR DEPRESYON GEÇİRİYOR"

Olay sonrası açıklamalarda bulunan Egemen Gümüş'ün annesi Kamile Gümüş, saldırganın yakalanması için yetkililere seslendi:

"Egemen özel bir çocuk, olayın olduğu gün Egemen 5 ay sonra okula başlayacaktı. Maysa ve Keş isimli köpeklerimiz sayesinde Egemen sosyalleşmişti. Egemen saatinde kalkıp, nasıl davranacağını öğrenip onlarla bir eğitim almıştı. O sabah, Egemen'in, 'Dayı, anne' diye seslenerek kucağında Keş'le geldiğini, köpeğin ağzından dökülen kanları gördük. Benim özel çocuğum sürekli ellerini yıkıyor, gözlerinin yaşı durmuyor. Egemen otizmli bir çocuk sürekli atak geçiriyor. İğneleri yapılarak ilaç veriliyor. Benim çocuğum ağır bir depresyona girdi.

Benim çocuğum 16 yaşında özel bir çocuk, yanında bir köpekle silahın doğrultulup, o köpeğin öyle parçalanıp, çocuğumun toplayıp getirmesi, nasıl bir dehşet, nasıl bir felakettir. Köpeği vuran şahıs, boxer cinsi köpeğimizi yasaklı cins pitbull zannederek kafasından silahla vurmuş. Olay, Egemen köpekleri parkta oynattığı sırada olmuş. Saldırganın kaçma görüntüleri mevcut. Çocuğum kanlar içerisinde köpeğini getirdi. Evimizde yas var."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN