Özhaseki ile başkan mikrofonu açık unuttu vatandaşa karşı aşağılayıcı tavır ortaya çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Kayseri’de katıldıkları toplantıda derdini anlatmaya çalışan vatandaş için “He de geç” diyerek geçiştirdiği açık kalan mikrofona katıldı. Toplantının soru-cevap bölümünde, bir yurttaş Özhaseki ile Büyükkılıç’a turizmle alakalı bazı sorunlardan bahsetti. Bu sırada Özhaseki ile Büyükkılıç arasında “Bir şey deme”, “He de geç gitsin” ifadelerinin kullanıldığı bir diyalog yaşandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın kendilerine bazı sorunlarını anlatan bir yurttaşı nasıl geçiştirdiği, açık kalan mikrofona takıldı.

Özhaseki, geçen 10 Eylül’de Kayseri Valiliği'nde düzenlenen 'Turizm Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Özhaseki’nin başkanlık ettiği toplantıda Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da yer aldı.

Toplantının soru-cevap bölümünde, bir yurttaş Özhaseki ile Büyükkılıç’a turizmle alakalı bazı sorunlardan bahsetti. Bu sırada Özhaseki ile Büyükkılıç arasında “Bir şey deme”, “He de geç gitsin” ifadelerinin kullanıldığı bir diyalog yaşandı. O anlar, sosyal medyada gündeme geldi.

VATANDAŞ ERCİYES YOLUNA İLİŞKİN YAŞANAN SORUNU ANLATIYOR

O toplantının perde arkasını ise Kayseri'deki yerel basın kuruluşları yazdı. Toplantıda söz alan bir kişi Erciyes Yolu ile ilgili bir durumu anlatırken, Büyükkılıç, Özhaseki’ye dönerek “Hamdi yok dedi" diyor. Bunun üzerine Özhaseki "Bir şey deme, bir şey deme" yanıtını veriyor. Büyükkılıç, daha sonra "He de geç gitsin” ifadelerini kullanıyor. Bu diyalog tartışmaları beraberinde getirdi.

Diğer yandan Büyükkılıç ve Özhaseki arasında geçen bu diyalog, Erciyes yolu ile ilgili toplantıya katılan bir ismin talebi üzerine yaşanıyor. Toplantıdaki bir katılımcı “Geçen sezon özellikle sıkıntıda kaldığımız bir kronu var, paylaşmak istiyorum. Hava muhalefeti ile alakalı hava akımı nedeniyle yol kapanıyor gelen misafirler dönüş yapacak, ama misafirler yolu kullanamıyor, mağdur oluyor. Bu bizi üzüyor. Elimizden bir şey gelmiyor. Bununla ilgili nasıl bir çözüm bulunabilir” yönündeki sorusu üzerine gerçekleşiyor.

CHP: AZ KALDI VATANDAŞ DA SİZE ‘HE DE GEÇ GİTSİN’ DİYECEK

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, şu ifadeleri kullandı: İşte Gönül Belediyeciliğinin gerçek yüzü: Sıkıntısını anlatmaya çalışan vatandaşı ‘He De Geç Gitsin’ diyerek geçiştiriyorlar. Az kaldı vatandaş da size ‘He de geç gitsin’ diyecek! Bu mu sizin gönül belediyeciliğiniz?

İYİ PARTİ: BU MU SİZİN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİZ?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da bu duruma tepki göstererek “Derdini anlatmaya çalışan vatandaşı; ‘He de geç gitsin’ diyerek geçiştiriyorlar. Bu mu sizin gönül belediyeciliğiniz? Kayserili ik seçimde; kendini yok sayanlara, derdini dinlemeyenlere, yalnız seçim zamanı oy için gelenlere, ‘He de geç gitsin’ diyecek” ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (15)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
15 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN