Back To Top
PAEM komiser yardımcısı alımı başvuru şartları belli oldu | Polis alımı başvuruları ne zaman bitecek

PAEM komiser yardımcısı alımı başvuru şartları belli oldu | Polis alımı başvuruları ne zaman bitecek

 - Son Güncelleme: 23.09.2019 Pazartesi 16:38
PAEM komiser yardımcısı alımı başvuru şartları belli oldu | Polis alımı başvuruları ne zaman bitecek
- A +

Emniyet teşkilatına kazandırılmak üzere yapılacak PAEM’e yapılacak komiser yardımcısı alımına başvuru için, bazı şartları taşımak gerekiyor. 200‘ü kadın, bin 800’ü de erkek olmak üzere toplamda 2 bin komiser yardımcısı adayı alınacak. Peki başvuru şartları neler? İşte detaylar…

Polis Akademisi Başkanlığı yaptığı son dakika duyurunun ardından 2 bin komiser yardımcısı adayı alınacağını açıklamıştı. Yapılan bu bildirinin ardından PAEM komiser yardımcısı alımı başvuru şartları ve tarihleri de merak edilir oldu. Konuyla ilgili tüm gelişmeler karar.com’da…

BAŞVURU TARİHLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı, 2 bin komiser yardımcısı adayı alacağını açıkladı. Komiser yardımcılığı başvurularının 27 Eylül tarihine dek e-Devlet üzerinden tamamlanması gerekiyor. Komiser yardımcısı olmak isteyenlerde aranan özellikler de 1990 ve sonrası doğumlu olmak ve erkek-kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak ve sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımış olmak gerekiyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

KPSS’DEN 70 PUAN ŞARTI

Polis Amirleri Eğitim Merkezi öğrenci adaylığına başvuruda bulunacak adayların, 2018 ve 2019 yılı KPSS lisans P3 puan türünden 70 taban ya da üzerinde puan, emniyet teşkilatı personeli şehit ya da vazife malulü eş veya çocuklarının en az 63 taban puanı almış olması gerekiyor.

19-09/23/komiser-yardimcisi.jpg

Adayların başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye ya da siyasi partilerin yan kuruluşlarına üyelikleri bulunmayacak.

Adaylarda aranan şartların tamamı Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinde "www.pa.edu.tr" yer alıyor. Adayların, başvuru öncesi kılavuzu detaylı şekilde incelemesi tavsiye ediliyor.

PAEM POLİS ALIMI KILAVUZUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN