Back To Top
"Palu ailesi, kayıp Meryem ve Melike Tahnal'ın öldüğünü itiraf etti"

"Palu ailesi, kayıp Meryem ve Melike Tahnal'ın öldüğünü itiraf etti"

 - Son Güncelleme: 15.01.2019 Salı 03:36
\
- A +

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Palu ailesi soruşturmasında tutuklanan 6 isimden biri damat Tuncer Ustael'in, kayıp Meryem Tanhal'ın oğlu ile kendi 2 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiğini açıkladı. Müge Anlı ise sunuculuğunu yaptığı programında ailenin kayıp olarak aranan Meryem ve Melike Tahnal'ın öldüğünü itiraf ettiklerini ancak nasıl öldüklerine dair farklı ifadeler verdiklerini söyledi.

Müge Anlı, 5 yıl önce kapanan soruşturma dosyasının, yaptıkları yayınların ihbar kabul edilmesi üzerine yeniden açıldığını hatırlattı.

Anlı, Palu ailesinin, Meryem ve Melike Tahnal'ın öldüklerini ve kendileri tarafından gömüldüğünü itiraf ettiklerini belirtti.

Ancak Anlı'ya göre aile, Meryem ve Melike Tahnal'ın nasıl öldüğüne dair farklı ifadeler verdi.

Resmi makamlardan ise bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada ise Meryem Tanhal'ın cesedinin bulunması amacıyla, şüpheli Tuncer Ustael tarafından gösterilen Körfez ilçesi Tütünçiftlik semtinde yapılan kazı çalışmalarından sonuç elde edilemediği bildirildi.

Aynı şekilde Meryem Tanhal'ın 4 yaşındaki kızı Melike'nin cesedini bulabilmek için Sakarya'nın Ferizli ilçesinde yapılan kazı çalışmalarının da sonuçsuz kaldığı belirtildi.

Şüphelilerden Harun Palu'nun ise olay tarihinde cezaevinde olması nedeniyle serbest bırakıldığı açıklandı.

Diğer şüphelilerin yapılan sorgu sonucu, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandıkları bildirildi.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tahnal ve kızı Melike'nin kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Çarşamba günü Palu ailesinin evine baskın düzenlendi.

Başsavcılık; anne Havva Palu, baba Harun Palu, çocukları İsa Palu, Fatih Palu ve Ayşe Palu hakkında gözaltı kararı verdi.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla ailenin katıldığı televizyon programının stüdyosuna da giden ekipler, 5 kişinin yanı sıra Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael'i de canlı yayın sırasında gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Palu ailesinin 5 ferdi ile damatları Tuncer Ustael ile eşi Emine Ustael, adliyeye sevk edildi.

Baba Harun Palu serbest bırakılırken, diğer aile fertleri ise tutuklanmıştı.

 

19-01/14/palu.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN