Perinçek: ABD, Türkiye'yi tehdit etti, Erdoğan hükümeti boyun eğdi

Perinçek: ABD, Türkiye'yi tehdit etti, Erdoğan hükümeti boyun eğdi

Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyeliği konusundaki vetosunu geri çekmesini değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, "ABD, Türkiye'yi tehdit etti. Tayyip Erdoğan hükümeti boyun eğdi" dedi.

Ulusal Kanal'da 'Çıkış Yolu' programına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği konusunda Türkiye'nin vetosunu geri çekmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Perinçek, "ABD, Türkiye'yi tehdit etti. Tayyip Erdoğan hükümeti ABD'ye boyun eğdi" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD karşısında bocaladığını ileri süren Perinçek, şu ifadeleri kullandı:

"Hükümetin stratejisi baştan beri yanlış. Mesele İsveç ve Finlandiya'nın PKK ve FETÖ'ye destek vermesi değil. NATO Türkiye'ye düşman! NATO'nun genişlemesi Türkiye'nin aleyhinedir.

Hükümetin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine verdiği desteği protesto ediyoruz.

Hükümet, ABD emperyalizmine karşı tutarsız. Bocalıyor. İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğine destek veren duruş, sağlam bir duruş değildir. Türk milleti, hükümetten ilerde.

Vatan Partisi'nin olmadığı bir hükümet, dik duramıyor. Milletimizden yetki istiyoruz.

Türkiye zafer kazanmadı. 'Türkiye istediğini aldı' yanlış haber. Doğru haber şu, 'Hükümet, ABD tehdidine direnir gibi yaptı, sonra boyun eğdi.'

Amerika'nın tehditlerinden korkuyorlar. Türkiye'nin korkmayan, başı dik bir hükümete ihtiyacı var. Vatan Partisi var!"

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN