Back To Top
Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun ölümü hakkındaki haberlere ilişkin açıklama

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun ölümü hakkındaki haberlere ilişkin açıklama

 - Son Güncelleme: 13.03.2019 Çarşamba 15:07
Prof. Dr. Beril Dedeoğlu\'nun ölümü hakkındaki haberlere ilişkin açıklama
- A +

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun ölümü hakkındaki haberlere ilişkin açıklama geldi. Beril Dedeoğlu'nun vefat etmediği öğrenildi. Hastanenin kısa sürede konuyla ilgili açıklama yapacağı belirtildi. 28 Şubat'ta geçirdiği beyin kanamasının ardından ameliyat edilen Dedeoğlu, bir dönem AB Bakanlığı da yapmıştı.

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun ölümü hakkındaki haberlere ilişkin açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun vefat etmediği öğrenildi. Hastanenin kısa sürede konuyla ilgili açıklama yapacağı belirtildi. 28 Şubat'ta geçirdiği beyin kanamasının ardından ameliyat edilen Dedeoğlu, bir dönem AB Bakanlığı da yapmıştı.

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

Beril Dedeoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'ndeki lisans eğitiminin ardından aynı kurumda araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başladı ve 1993 yılında 'Avrupa Topluluğu Bütünleşme Sürecinde Parasal Birlik-Siyasal Birlik İlişkisi' başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. 1995 yılından itibaren Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde görev yapan Dedeoğlu, 1999 yılında doçent, 2005 yılında ise profesör unvanını aldı, 2015 yılında kadar aynı yerde bölüm başkanlığı görevinde bulundu.

Önce 2012'de, ardından 2015 yılında Cumhurbaşkanlığı kontenjanından YÖK üyesi olarak atanan Beril Dedeoğlu, 2015 yılının Ekim-Kasım aylarında 63. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bünyesinde Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci olarak görev yaptı.

Şubat-Ekim 2017 yılında Ege Üniversitesi rektör vekilliği görevi yapmış olan Dedeoğlu'nun Uluslararası Güvenlik ve Strateji (2008), Değişen Dünyada Yeni Dengeler (2008 ), Dünden Bugüne Avrupa Birliği (2003), Adım Adım Avrupa Birliği (1996) başta olmak üzere çok sayıda bilimsel kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN