Back To Top
Reyhanlı patlamasının sembolü, failin yakalanmasıyla ilgili konuştu: Onlar da yansın

Reyhanlı patlamasının sembolü, failin yakalanmasıyla ilgili konuştu: Onlar da yansın

 - Son Güncelleme: 12.09.2018 Çarşamba 18:50
Reyhanlı patlamasının sembolü, failin yakalanmasıyla ilgili konuştu: Onlar da yansın
- A +

Reyhanlı saldırısının sonrası ellerini havaya kaldırdığı anda fotoğrafı çekilen ve sembolleşen acılı anne, saldırının failinin yakalanmasına ilişkin konuştu. Acılı kadın, ''Kendileri de böyle yansın" dedi.

2013 yılında Reyhanlı'nın kent merkezine bomba yüklü 2 araçla öğlen saatlerinde düzenlenen ve 5'i çocuk olmak üzere 53 kişinin hayatını kaybettiği saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından Suriye'de yakalandı. Saldırı sonrası ellerini havaya kaldırdığı anda fotoğrafı çekilen ve sembolleşen acılı anne, saldırının failinin yakalanmasına ilişkin konuştu. Acılı kadın, ''Kendileri de böyle yansın" dedi.

''KIZIMI GELİNLİĞİYLE TOPRAĞA VERDİM''

Patlamada 29 yaşındaki kızını kaybeden Edibe Çalım, yaşadığı duygu yüklü anları İHA muhabirine anlattı. Çalım, "Bugün çok mutluyuz, çok rahatız yakalandı diye, yeniden evlatlarımızı toprağa vermiş gibiyiz. İçimiz kan ağlıyor ama bu haberi aldıktan sonra hem huzurlu olduk hem de mutlu olduk. Benim kızım da 53 şehitten biri, nur içinde yatsın biz de huzurluyuz. Allah razı olsun devletimizden ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan, bizim için yakalattırdı onu ve Türkiye'ye gönderiyor. Allah yüz bin kere razı olsun, kanımızı yerde bırakmadı. Ben kızımı 29 yaşında asla unutmadım, unutulmuyor. 9 günü vardı gelin olacaktı, ben kızımı gelinlikle toprağa verdim. Bunu hangi adalet kabul eder, hangi vicdan kabul eder, yalnız benim kızım değil 53 tane şehidimiz var. Ama biz bugün çok mutluyuz'' dedi.

''ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN''

Hain saldırı sonucu, orada bulunan 3 oğlunun yaralandığını ve birinin şehit olduğunu ifade eden Medine Erdemci, ''Yakalandığı haberi aldığımda ağlamaya başladım ve sevindim. Ne yapacağımı şaşırdım, ben bir oğlumu kaybettim 2 oğlum yaralı çıktı. Ölen oğlumun 6 aylık bebeği kaldı arkasında, Allah razı olsun devletimizden, bu zalimi yakalayarak Türkiye'ye getirdiler. İnşallah diğerleri de tek tek yakalanır, idamları verilir inşallah biz o zaman rahatlarız. Benim 6 aylık torunum yetim kaldı, oğlumu kaybettim. 2 oğlum da o saldırıda yaralı çıktı, ben 3 oğlumu da kaybedebilirdim o saldırıda. Bugün hem mutluyum hem de hüzünlüyüm ikisini bir arada yaşıyorum. İnşallah diğerleri de yakalanır, hepsi gereken cezayı alır idam cezası alır, o zaman bizim içimiz rahatlar'' şeklinde konuştu.

18-09/12/reyhanli-da-agit-yaktigi-fotografla-sembol-olan-11226500_3426_m.jpg

''KENDİLERİ DE BÖYLE YANSIN''

Olay sonrası ellerini havaya kaldırdığı fotoğrafı çekilen ve Reyhanlı saldırısının simgesi olan ve eşini kaybeden Zahide Kuday ise, "Allah'a şükür yakalandılar, inşallah diğerleri de yakalanır. Allah onların cezalarını versin. Kendileri de böyle yansın" dedi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN