Back To Top
Ruslar, Suriye'de 3 noktaya daha yerleşti

Ruslar, Suriye'de 3 noktaya daha yerleşti

 - Son Güncelleme: 02.12.2019 Pazartesi 12:14
Ruslar, Suriye\'de 3 noktaya daha yerleşti
- A +

Terör örgütü YPG işgalindeki bölgelere askeri konuşlanmasını sürdüren Rusya, Kuzey Suriye'de 3 noktaya daha yerleşti. Son olarak aralarında rütbelilerin debulunduğu 20 kadar Rus askeri polisi, Haseke'nin Amude ilçesinde bir askeri noktada konuşlandı.

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelerde askeri konuşlanmasını sürdüren Rusya, 3 noktaya daha yerleşti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 20 kadar Rus askeri polisi, Haseke'nin YPG/PKK'nın işgalindeki Amude ilçesinde bir askeri noktada konuşlandı. 

Kamışlı'nın batısında, Türkiye sınırına yakın bir noktadaki Amude'de Barış Pınarı Harekatı'nın ardından Türkiye ve Rusya arasında varılan mutabakat gereği ortak devriyeler yapılmıştı.

RUS GÜÇLERİ İLE ESAD BİRLİKLERİ YAN YANA

Ayrıca Rusya, Aynularab'ın (Kobani) güneydoğusundaki Ayn İsa beldesinde bulunan Silolar Bölgesi'ne de yerleşti. Rus güçlerinin ardından rejim birlikleri de söz konusu alanda konuşlandı. 

Rusya'nın geçen günlerde Aynularab'ın kuzeybatısındaki İzaa noktasına da yerleştiği öğrenildi. 

ABD, Suriye'nin kuzeyindeki askeri varlığını ülkenin doğusundaki petrol zengini alanlara kaydırırken, Rusya ABD'nin çekildiği 3 üste (Sırrin, Ayn İsa, Münbiç'teki Saidiye) konuşlanmıştı.

Rus askerleri, Tişrin Barajı'na da yerleşirken, Kamışlı Havaalanı'ndaki mevcut noktasını da genişletmişti.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN