12.02.2020  15:33

Rusya'dan Türkiye'ye suçlama

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin İdlib'e asker göndermesinin bölgedeki durumu kötüleştirdiğini iddia etti.

+
-

Rusya, İdlib'de tırmanan gerilim konusunda Türkiye üzerindeki baskıyı artırıyor. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'nin İdlib'e son günlerde yaptığı askeri yığınak eleştirildi. Açıklamada, "Türkiye-Suriye sınırından silah, cephanelik ve asker sevkıyatı İdlib'deki durumu çok daha kötü hale getiriyor" denildi.

"TÜRKİYE, MUHALİFLERLE TERÖRİSTLERİ AYRIŞTIRMADA BAŞARISIZ OLDU"

Bakanlık, Türkiye'nin Soçi Mutabakatı kapsamında taahhüt ettiği şekilde ılımlı muhaliflerle teröristleri ayrıştırmakta başarısız olduğunu belirtti. Açıklamada, İdlib'deki son gerilimin, 'teröristlerin saldırılarının Suriye ordusunu yanıt vermek zorunda bırakmasından' kaynaklandığı belirtildi.

"SINIRA GÖÇ HABERLERİ DOĞRU DEĞİL"

Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib'deki çatışmasızlık bölgesinden çok sayıda göçmenin Türkiye sınırına gitmekte olduğuna dair haberlerin de 'doğu olmadığı' yorumu yaptı. Açıklamada, İdlib'deki sivillerin büyük çoğunluğunun sorunlu bölgelerden güvenli biçimde çıktığı ve Suriye ordusunun kontrolündeki bölgeye gittiği belirtildi.

Son oalrak, "Rusya ve Türkiye'nin, koordine edilmeyen ve aceleci kararlardan kaçınarak, Suriye'deki misyonlarını başarıyla tamamlayacağına inanıyoruz" denildi.

 

 

GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Bakan Bey çık artık telefona
Konya'da şiddetli deprem
Van'da tehlikeli gelişme
3 liseli kız sırra kadem bastı
6 yıldır gözlerini kırpamıyor
Çok büyük bir ayıp ve çirkinlik
Yardım derneğinden 10 milyonluk vurgun