Back To Top
Sakarya Karasu'da denize girişler yasaklandı

Sakarya Karasu'da denize girişler yasaklandı

Sakarya Karasu\'da denize girişler yasaklandı
- A +

Sakarya'nın Karasu ilçesinde suyun renk değiştirmesi ve bazı kusma vakalarının görülmesi nedeniyle denize girilmemesi kararı alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçede denize giren bazı vatandaşların kusma  şikayetiyle hastaneye başvurmalarının ardından durum sağlık müdürlüğü  yetkililerine bildirildi.

Karasu Kaymakamlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yapılan inceleme  sonucunda suyun renginde değişiklik olması ve kusma vakalarının görülmesi üzerine  herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için denize girilmemesine karar verdi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, gazetecilere yaptığı  açıklamada, Karadeniz'in Karasu plajının bazı bölümlerinde denizin renk  değiştirmesi olayının görüldüğünü söyledi.

Bazı kusma vakalarının görülmesi üzerine Sahil Güvenlik ve İl Sağlık  Müdürlüğü tarafından numuneler alındığını belirten İspiroğlu, "Vatandaşlarımız  sahil güvenlik ekiplerimiz tarafından denizden çıkartıldı. Vatandaşlarımıza can  güvenlikleri için bugün denize girmemeleri önemle belirtildi. Şu anda denize  girmek yasak, sonuçları bekliyoruz. Sonuçlar gelene kadar güvenlik tedbirlerimiz  devam edecektir." ifadelerini kullandı.

SAKARYA/AA

Yükleniyor...

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN