Back To Top
Savunma Bakanı Akar: Harekata hazırız, bu işin şakası yok

Savunma Bakanı Akar: Harekata hazırız, bu işin şakası yok

 - Son Güncelleme: 01.10.2019 Salı 22:34
Savunma Bakanı Akar: Harekata hazırız, bu işin şakası yok
- A +

Suriye'nin kuzeyinde ABD ile oluşturulması planlanan güvenli bölgeye ilişkin sorulara yanıt veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Güvenli bölge süreci arzu ettiğimiz gibi gitmiyor. İşin hızlanması lazım, sonuca gitmesi lazım, vakit kaybetmememiz lazım. Harekata hazırız, bu işin şakası yok" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop yeni yasama yılı için resepsiyon verdi. Resepsiyona katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile güvenli bölge sürecine ilişkin sorulara yanıt verdi. Akar şu ifadeleri kullandı;

"Güvenli bölge süreci arzu ettiğimiz gibi gitmiyor diyen Akar şöyle devam etti: "İşin hızlanması lazım, sonuca gitmesi lazım, vakit kaybetmememiz lazım. YPG'lilerin bölgeden çıkması, tahkimatların kaldırılması, ağır silahların teslim edilmesi gibi süreçler istediğimiz noktada değil ama ABD'lilerle görüşmeler devam ediyor."

'MORAL MOTİVASYONUMUZ YERİNDE'

Bakan Akar, "Harekata hazırız, bu işin şakası yok. TSK'nın moral motivasyonu yerinde ama biz bu işin müttefiklik ruhuna uygun şekilde sonuçlanmasını istiyoruz" dedi.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN