Back To Top
Sel sonrası Ordu'da ilginç görüntü: Sahil kızıla büründü

Sel sonrası Ordu'da ilginç görüntü: Sahil kızıla büründü

 - Son Güncelleme: 11.08.2018 Cumartesi 12:04
Yükleniyor...
- A +

Ordu’da 4 gün önce etkili olan yağmur sonucu bazı ilçeler sele teslim olurken, sahil sel sonrası kıyıya vuran odunlar nedeniyle kızıla büründü. Havadan çekilen görüntülerde, durumu fırsata çeviren bazı vatandaşların kışlık yakacağını çıkarmak için sahilden odun topladığı görüldü.

Ordu genelinde 7 Ağustos gecesi başlayan ve aralıklarla devam eden yağışlar sonrası, kentin birçok bölgesinde hasar meydana geldi.

En büyük hasarın yaşandığı Ünye ilçesindeki Cevizdere Köprüsü yıkıldı. Aşırı yağış sonucu dolup taşan ırmak ve dereler, önüne gelen her şeyi denize sürükledi. Akıntıyla birlikte deniz, odun, ağaç, fındık ve çeşitli eşyalarla adeta doldu taştı.

18-08/11/aw465864_02.jpg

KIZILA BÜRÜNDÜ

Dalgaların etkisiyle sahile vuran odunlar da en çok kışlık yakacak arayan vatandaşların işine yaradı. Sabahın ilk ışıklarıyla Ünye sahiline akın eden vatandaşlar, seçip ayırt ettikleri odunları traktör ve çeşitli araçlara yükleyerek, kışlık yakacaklarını çıkartmaya çalışıyor.

18-08/11/aw465864_03.jpg

Odun toplayan vatandaşlardan Mehmet Güler, kışlık yakacaklarını temin etmek için odun topladıklarını kaydetti. Bu yıl fındık hasadının da az olduğunu, olanın da denize döküldüğünü söyleyen Güler, “Büyük bir afat çıktı, onunla birlikte harmandaki bütün fındıklar denize geldi. Biz de burada ihtiyacımızı karşılamak için buraya odun toplamaya geldik. Kışlık yakacağımızı buradan çıkartacağız. Bu sene fındık da yok. 2-3 ton fındığım oluyordu, bu sene 50 kilogram kadar anca oldu. Allah yardımcımız olsun. Bu sene işler zor” dedi.

18-08/11/aw465864_09.jpg

ORDU/İHA

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN