13.09.2019  07:31

Selahattin Demirtaş: Annelere borcumuz barışı sağlamak

HDP il binasının önünde oturma eylemi yapan annelerle ilgili konuşan HDP'nin eski Genel Başkanı Demirtaş, ailelerin eyleminin meşru ve haklı olduğunu ifade etti.

+
-

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Diyarbakır il binası önünde oturan ailelerle ilgili olarak, “Sadece HDP önündeki anneleri değil, eli yüreğinde bekleyen tüm anneleri sevindirecek, ülkeye demokrasiyi ve barışı getirecek girişimlerin önünü açalım” dedi.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Demirtaş, Mezopotomya Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Annelere borcumuz barışı sağlamak” dedi.

“Geçmiş deneyimlerden de yola çıkarak, Öcalan’ın bu konulardaki etkisini ve samimiyetini değerlendirip devreye girmesini sağlayalım." diyen Demirtaş açıklamasında şunları kaydetti:

"Daha yakın zamanda, avukatları aracılığıyla ‘Ben bu sorunları bir haftada çözmeye hazırım. Kendime güveniyorum’ diyen bir şahsiyeti görmezden, duymazdan gelmeyelim. Sadece HDP önündeki anneleri değil, eli yüreğinde bekleyen tüm anneleri sevindirecek, ülkeye demokrasiyi ve barışı getirecek girişimlerin önünü açalım”

DİĞER HABERLER
'Kameralar iyi gelmiyor sayın bakana'
Yardım paketinde inşaat şirketlerinin ne işi var
Yardım kolilerinde Cumhurbaşkanlığı forsu
Pazar yerleri için yeni tedbirler
İsteyen kayıt dondurabilecek
TBMM Başkanı Şentop: Bu zorluğun da üstesinden geleceğiz
Terörden Arananlar Listesi yenilendi